کشور گردی مرجع اطلاعات گردشگری و تاریخی کشورها

غذا در امارات

غذا در امارات

ثروت جدید امارات باعث شد که مردم امارات به یکی از مهم ترین عادت هایشان یعنی خوردن غذای خوب بیش از پیش اهمیت دهند . در واقع ، یکی از لذت ها غذا در امارات است ؛ غذاهای رایج در امارات غذاهای معطر و سنتی خاورمیانه است ، اما غذاهای مختلف غربی و دیگر نقاط جهان نیز در این کشور طبخ می شود.
یک وعده غذای سنتی معمولا با پیش غذاهایی مثل دلمه برگ مو ، تبوله ( مخلوط گندم له شده ، جعفری و نعناع خرد شده ) و حمص ( خمیری از نخود ، سیر و کنجد که روی نان عربی مالیده می شود ) آغاز می شود . غذای اصلی معمولا مرغ ، ماهی یا بره است که با ادویه زیاد طبخ ، و همراه با برنج سرو می شود . غذاهای دریایی مثل گوشت خرچنگ ، میگو ، خرچنگ قرمز ، ماهی هایی مثل حلوا ، تون ، شاه ماهی و سرخو از غذاهای رایج آن ها محسوب می شود . مواد غذایی دیگری مثل پنیر فتا ، تخم مرغ ، سالاد ، زیتون ، عسل ، میوه ، مغز بادام و خرما نیز جزئی از وعده غذایی هستند . بعد از غذا از دسرهای شیرینی مثل لقیمات و خانفروش ( شبیه به پیراشکی که با عسل و شیره خرما پر شده باشد ) همراه با چای یا قهوه – که با هل معطرشده است – صرف می شود .

 

حتما بخوانید : سبک زندگی و فرهنگ شهری امارات – جامعه شهری امارات

علاوه بر این ، در رستوران ها و مغازه ها نیز برای گردشگران و جمعیت فراوان کارگران خارجی غذاهای خارجی مختلفی طبخ می شود . تقریبا همه نوع غذایی – از ایتالیایی گرفته تا فرانسوی ، مکزیکی ، پلینزی ، ژاپنی ، چینی ، بانکوکی ، کره ای ، هندی ، پاکستانی و ایرانی در این کشور یافت می شود . این غذاها ، هم در تعدادی از بهترین رستوران های خاورمیانه در امارات و هم در قهوه خانه های سنتی – محلی سرو می شوند . امارات همچنین شعبه هایی از فست فودهای بین المللی (McDonald , Dunkin’ Donuts , Pizza Hut , KFC ) و رستوران های آمریکایی ( TGI , Friday ) دارد . اغلب ، خارجی ها به این رستوران ها سر می زنند ، اما اماراتی ها نیز گاهی اوقات به این رستوران ها می روند .