جاذبه های فوق العاده جذاب دیدنی در تور قشم

اگر با تور قشم به جزیره زیبای قشم سفر کرده باشید و پیگیر جاهای دیدنی قشم بوده باشید حتما با اسم هایی چون جزیره هنگام و جزیره هرمز آشنا هستید. جزیره هنگام و جزیره هرمز در کنار قلعه پرتغالی ها از جاهای دیدنی تورهای قشم می باشند که تعداد زیادی از گردشگران را در نیمه دوم سال به خود می بینند.

البته خوب است بدانی که جاهای دیدنی قشم فقط جزیره هنگام و جزیره هر مز نیستند، جزیره زیبای قشم حتی یک جزیره دیگر دارد به اسم جزیره ناز.

از دیگر مکانهای گردشگری قشم می توان به دره تندیس ها، دره ستارگان، ژئو پارک قشم، غار نمکدان، غار خربس، تنگه چاهکوه، قلعه پرتغالی ها، جنگل حرا، دشت بوخوه، سد گوران نیز، اشاره کرد.

آشنایی با جاهای دیدنی فوق العاده قشم قبل از سفر با تور

در بین جزایر جنوبی و شاید تمام جزایر ایران 2 جزیره زیبای کیش و قشم از شناخته شده ترین و محبوبترین جزایر به حساب می آیند. شکی نیست که همه می دانند تور کیش اولویت اول گردشگری به جنوب می باشد.

جاذبه دیدنی تور قشم

 اما از جاهای دیدنی جزیره قشم و مکانهای گردشگری ان از جمله جزیره هنگام و جزیره هرمز و … نمی توان به راحتی عبور کرد.

گرچه مساحت جزیره قشم زیاد نیست و شاید از عمده شهرهای ایران کوچکتر باشد اما شاید تعجب کنید که این را به شما بگویم: همین وسعت کم در قیاس با شهرهای ایران، حدود 5 برابر وسعت کشوری مثل بحرین می باشد. اینجاست که باید ما ایرانی ها کمی به خود بیاییم. چگونه بیخیال جزیره زیبای قشم با مکانهای گردشگری جذاب و فوق العاده آن شویم!

جزیره قشم با عجایب هفتگانه و جاهای دیدنی قشم زیبا از جمله جزیره هرمز و جزیره هنگام، در کنار قلعه پرتغالی ها و … پتانسیل تبدیل شدن به یک شهر و حتی استان را دارد. قشم پر است از سواحل زیبا و جزایر کوچک ناب که هر گردشگر می تواند از دیدن ان لذت ببرد.

 

جزیره هرمز

یکی از شگفت انگیز ترین جاهای دیدنی قشم، جزیره هرمز می باشد. شگفت انگیز از این نظر که با دیدنی هایی روبرو می شوید که شاید در کمتر جای دیدنی و مکان گردشگری با آن روبرو شده باشید.

از جمله جاهای دیدنی جذاب و شگفت انگیز جزیره هرمز می توان به خاک های رنگی قرمز و زرد و خاکستری و … در ساحل زیبای جزیره هرمز اشاره کرد. در برخی از قسمت های ساحل رنگ آبی دریا با رنگ قرمز خاک ساحل یک منظره زیبا بوجود می آورد که حتما باید یکبار در زندگی ببینید.

داشتن یک ساحل خاص نقطه مشترک جزیره هنگام و جزیره هرمز می باشد. جزیره هرمز از مهمترین جاهای دیدنی قشم و در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است که مساحتی حدود 40 کیلومتر مربع دارد. جزیره هرمز به دلیل نزدیکی به تنگه هرمز از موقعیت خاصی برخوردار می باشد.

برای سفر به جزیره هرمز از قشم باید حدود 30 دقیقه زمان در نظر بگیرید اما برای رفتن از بندرعباس به جزیره هرمز بیشتر از 30 دقیقه زمان لازم دارید. جزیره هرمز از جاهای دیدنی قشم می باشد که نمی توان از دیدن آن صرف نظر کرد. برای دسترسی به جزیره هرمز هم می توانید از شناورها و یا قایق های تندرو استفاده کنید که هزینه و قیمت بلیط آنها حدود چند هزار تومان می باشد.

اطلاعات بیشتر درباره جزیره هرمز در سایت فارا گشت

https://faragasht.com/hormuz-island/

می باشد که شما می توانید عکس های زیادی از جاذبه ها را مشاهده کنید.

 

جزیره هنگام

نمی توان به جزیره زیبای قشم سفر کرد و از جزیره هنگام چشم پوشی کرد زیرا از دیگر جاهای دیدنی قشم علاوه بر جزیره هرمز، جزیره هنگام است، که به داشتن یک ساحل نقره ای معروف است.  وجود دلفین های زیبا در جزیره هنگام در فصول نیمه دوم سال که بهترین فصل برای سفر به این جزیره دلیل دیگر شهرت جزیره هنگام می باشد. اگر می خواهید از دلفین ها در هنگام بازدید کنید باید به اسکله شیب دراز یا کندالو بروید. بعد هم یک قایق می گیرید و در جزیره به گشت و گذار می پردازید. مگر اینکه در تور مسافرتی قشم خود گشت تور هنگام را ثبت نام کرده باشید.

یکی دیگر از دلایلی که جزیره هنگام را بر جزیره هرمز از نظر من برتری می دهد و باعث شده است که جزیره هنگام به یکی از مهمترین جاهای دیدنی جزیره قشم تبدیل شود ساخت  اولین مزرعه‌ی پرورش کروکودیل در ایران در این جزیره می باشد.  نام این مزرعه کروکودیل پارک کروکودیل نوپک می باشد. لازم به ذکر است از دیگر مزایای این جزیره وجود سه روستا به اسم ‌های هنگام قدیم، هنگام جدید (ماشی) و هنگام غیل می باشد که در دیگر جاهای دیدنی قشم یا با آن مواجه نشویم یا کمتر ببینیم. نکته جالب این سه روستا در هنگام این است که نه جاده‌ای دارند و نه ماشینی. ضمن اینکه اهالی روستا هم خونگرم و صمیمی و مهربان هستند.

اگر می خواهید اطلاعات کامل تر و جالب تری داشته باشید برای جزیره هنگام سایت فارا گشت

https://faragasht.com/جزیره-هنگام/

به شما کمک می کند.

قلعه پرتغالی‌ های قشم

قلعه پرتغالی‌ های قشم یادگار زمان اسارت جزیرۀ قشم در دست پرتغالی ‌ها و خارج شدنش از دست ایرانیان است با بررسی در این سازه می‌توان به استحکام آن پی برد و با ساخت مخصوصش به‌ صورت قلعه‌ای با تجهیزات کامل نظامی که به ‌عنوان پشتیبان عمل می ‌نموده آن را صاحب رتبه و امتیاز ویژه گردانید که درنهایت با تدابیر ایرانیان تصرف و به خاک ایران بازگشت و به‌عنوان آبراهه تجاری با ارزش منافع زیادی را عاید ایرانیان نمود.

قلعه پرتغالی ‌ها قشم با معماری ویژه و تونلی که در زیر آن با طولی بسیار زیاد تعبیه ‌شده و تا غارهای خربس امتداد دارد به یکی از دست ‌ساخته‌های کم ‌نظیر مردمان آن زمان تبدیل گشته و وجود آب ‌انبارها، ستون ‌ها، برج ‌ها و مراکزی چون کلیسا، زندان، تالار، سربازخانه و… نمونه‌ای کامل از معماری آن زمان را به نمایش می‌گذارد.

جزیره قشم که در تاریخ پرفراز و نشیب ایران دستخوش توجهات و بی‌ مهری ‌های فراوان قرار گرفته گاه به چنان رونقی دست ‌یافته که کم‌ نظیر است و گاه چنان متروک گشته که تمام امکانات ساخته‌ شده در آن خالی و بی سکنه گشته است اما آنچه را که امروزه به‌ عنوان جاذبه گردشگری با خود همراه دارد نتیجۀ همان تغییر و تحولات تاریخی است، قلعه پرتغالی‌ های قشم که نمونه ‌های آن را در دیگر جزایر بندرعباس نیز می‌بینیم یادگار زخمی است که بر جبین خود از اجنبی ‌ها برداشته و امروز به ‌عنوان یادگار آن زمان نامش را برای خود حفظ نموده است.

جزییات بیشتر همراه با عکس های مختلف درباره قلعه پرتغالی ها قشم در سایت فارا گشت

https://faragasht.com/قلعه-پرتغالی-ها-قشم/

درج شده است. می توانید از آن دیدن کنید.

 

مجری مستقیم تور قشم برای رزرو سفر به جزیره

اگر شما هم مایل هستید که به دیدن پارک کروکودیل ها، جزایر ناز، جنگل حرا، قلعه پرتغالی ‌های قشم، جزیره هنگام و جزیره هرمز رفته و آنجا را از نزدیک مشاهده نمایید و یک سفر کم ‌نظیر و بی‌ دردسر را تجربه کنید آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر با وب سایت www.faragasht.com برای تور قشم با قطار و هواپیما می تواند شما را یاری کند.

با تورهای استثنایی و خدمات عالی و فوق ‌العاده خود و با قیمت ارزان در تمام‌ مسیر حامی و همراه شماست تا لحظاتی فوق ‌العاده را برای شما بسازد.