جاذبه گردشگری روسیه - جزیره کیژِی روسیه

5 جاذبه گردشگری روسیه

در این مطلب 5 جاذبه گردشگری روسیه را به شما معرفی خواهیم کرد ، در هنگام سفر به روسیه هرگز دیدن از این مناطق را از دست ندهید

 

راه آهن سراسری سیبری

راه آهن سراسری روسیه

قسمتی از طولانی ترین خط آهن دنیا ، خط آهن کلاسیک از مسکو به شهری نزدیک به مرز روسیه با چین و و کره شمالی به نام ولادی وسک است. این سیستم در سال 1891 توسط سطاز اکسنادر سوم شروع و توسط پسر او تزار نیکلاس دوم در سال 1916 به پایان رسید. این خط آهن به نام سزارها شناخته می شود. بسیاری از مسافران از این قطار به عنوان محل اقامت یک شبه خود برای رسیدن به مقصد استفاده می کنند. این قطار دارای اتاق های درجه یک ، درجه دو و درحه سه می باشد. برقی اتاق ها دارای حمام خصوصی نیز می باشند.

 

کوه البروس

کوه البروس

کوه البروس در رشته کوه قفقاز در جنوب روسیه واقع شده است.قلع غربی البروس با دارا بودن ارتفاع5642 متری بلندترین کوه اروپا می باشد و قله ی شرقی 21 متر از آن کوتاه تر است.

در حالی که این کوه یک آتشفشان است ولی فورانی برای آن ثبت نشده است و این آتشفشان خفته است

سیستم تله کابین موجود در این کوه می تواند گردشگران را به ارتفاع 3800 متری برساند و همچنین می توتند به عنوان کمکی برای کوهنرودان برای فتح قله البروس باشد.

 

دره آبفشانها

دره آبفشان روسیهدره آبفشانها در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور روسیه واقع شده است. دره آبفشان ها دومین چشمه آب گرم جهان است.دره آبفشان در سال 1941 توسط تاتیانا اوستینوا دانشمند محلی کشف شد. از آن زمان این دره به یکی از جادبه های توریستی محبوب در کامچاتکا تبدیل شد و جذابیت بیساری برای دانشمندان و گردشگران دارد.

 

حتما بخوانید : اماکن دیدنی و گردشگری – ساختمان های دیدنی مالزی

 

جزیره کیژی

جزیره کیژِی روسیهجزیره کیژی در کارلیا واقع در شمال غرب روسیه در مرز فنلاند و دریای سفید قرار دارد. جزیره کیژی بع عنوان یک موزه باز باوردنکردنی شناخته شده است. کارلیانس ها از قرن سیزده در این محل زندگی می کردند و خط جدا کننده فرهنگ بین غرب و شرق بودند.  اولین ساختمان کیژِ به نام کلیسای اوبراژینسکی که دارای 22 گنبد است و در چند طبقه می باشد به وجود آمد. دیگر جادبه های گردشگری این منطقه ده ها خانه چوب ی، آسیاب های بادی ، کلیسا های کوچک و انبار ها است

 

کلیسا جامع سنت سوفیا ، نووگورود

کلیسا سنت سوفیا روسیهاین کلیسا در نووگورود ، قدیمی ترین شهر روسیه در داخل محوطه کاخ کرملین واقع شده است.کلسیا سنت سوفیا دارای ارتفاع 125 فوتی و دارای 5 گنبد دیدنی و جذاب است. این کلیسا از قدیمی ترین کلیسا ها در روسیه است.این کلیسای زیبا در سال 1050 میلادی ساخته شده است و معماری منحصر به فرد آن الگویی برای دیگر معماران ذر گذشته شده است.