چگونه بلیط هواپیما رزرو کنیم: راهنمای تصویری

احتمالاً قصد خرید بلیط هواپیما را دارید که در حال مطالعه این مقاله ما می باشید. در حال حاضر که همه کارها به صورت اینترنتی انجام می شود و اکثر خریدها نیز به صورت آنلاین صورت می گیرد بهترین راه برای خرید بلیط هواپیما نیز به صورت آنلاین و از طریق سایت های معتبر می باشد.

ویژگی های سایت معتبر فروش آنلاین بلیط هواپیما:

 1. سایت مربوط به آژانس هواپیمایی معتبر باشد.
 2. آدرس دفتر فروش داشته باشد.
 3. نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد.
 4. تلفن پاسخگو 24 ساعته داشته باشد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما اصلاً کار سختی نیست اما با این حال برای این که خیالتان از خرید آنلاین و پرداخت اینترنتی راحت باشد در ادامه مرحله به مرحله راهنمای رزرو بلیط هواپیما را به همراه راهنمای تصویری آورده ایم.

تقریباً خرید آنلاین بلیط هواپیما در تمامی سایت ها به یک شکل می باشد اما برای توضیح، چگونگی خرید از سایت آنلاین آژانس هواپیمایی طاهاگشت را نمایش خواهیم داد.

مرحله اول رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در ابتدا وارد سایت آژانس طاهاگشت https://www.tahagasht.com/ می شویم. در همان صفحه نخست در ابتدا صفحه شهر مبدا و مقصد را انتخاب می کنیم، همچنین تاریخ رفت و برگشت را به همراه تعداد مسافران و نوع کلاس پروازی مد نظر وارد می کنیم.

البته اگر تنها به یک بلیط احتیاج داشتید یعنی نیازی به بلیط برگشت نبود می توانید در بالا گزینه ( فقط رفت ) را انتخاب کنید.

همچنین اگر نیاز به بلیط برای بیش از یک مقصد را داشتید گزینه ( چند مسیری ) را انتخاب کنید.

پس از پر کردن تمام گزینه های گفته شده دکمه زرد رنگ جستجو را کلیک کنید تا به مرحله دوم خرید برویم.

مرحله دوم رزرو آنلاین بلیط هواپیما

چند لحظه پس از کلیک بر روی گزینه جستجو وارد مرحله بعد می شود. در این صفحه تمامی بلیط های موجود برای مقصد و تاریخ انتخاب شما از تمامی ایرلاین های ارائه دهنده پرواز نمایش داده می شود.

سمت راست هر بلیط قیمت ها به صورت مجموع و براساس تعداد مسافرین انتخابی شما نمایش داده می شود.

زیر هر بلیط نیز سه گزینه وجود دارد که با فشردن هر کدام اطلاعات زیر برایتان نمایش داده خواهد شد.

 1. نمایش جزئیات بیشتر پرواز: در این قسمت شماره پرواز، مدت زمان پرواز، میزان بار مجاز ، کلاس پروازی، ساعت و تاریخ حرکت و فرود هواپیما نمایش داده می شود. اگر بلیط برگشت نیز داشته باشید تمامی اطلاعات فوق برای پرواز برگشت نیز نمایش داده خواهد شد.
 2. جزئیات قیمت: در این قسمت نیز قیمت پایه بلیط هواپیما برای هر نفر به همراه مالیات و اضافه بها هر نفر و جموع قیمت بلیط هر مسافر نمایش داده می شود.
 3. قوانین پرواز: همانطور که می دانید هر ایرلاین و پرواز قوانین خاصی دارد که مسافر موظف به رعایت تمامی آن ها می باشد، در این بخش نیز تمامی قوانین پرواز ایرلاین رفت و برگشت آورده شده است.

قبلا از این که بلیط مورد نظر را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید خوب است بدانید که می توانید با کمک فیلترهای سمت راست صفحه تعداد توقف پرواز، ایرلاین رفت و ایرلاین برگشت را انتخاب کنید. همچنین در بالا صفحه می توانید براساس زمان حرکت و قیمت بلیط ها را صعودی یا نزولی مرتب کنید و سپس بلیط هواپیما مورد نظر را انتخاب کنید.

مرحله سوم رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در مرحله سوم اگر عضو سایت باشید با وارد کردن اطلاعات به مرحله بعد می روید و اگر هنوز عضو نشده اید در سایت ثبت نام می کنید و به مرحله بعد می روید.

اگر قبل از انجام مرحله اول در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شود دیگر این مرحله برای شما نمایش داده نخواهد شد.

برای ثبت نام یا وارد شدن به حساب کاربری قبل از مرحله اول، در صفحه نخست در سمت چپ می توانید وارد سایت شوید.

مرحله چهارم رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در این مرحله باید اطلاعات تمامی مسافران را وارد نمایید. البته اطلاعات مورد نیاز برای پرواز داخلی و خارجی متفاوت می باشد.

برای بلیط هواپیما خارجی اطلاعاتی همچون:

 1. نام و نام خانوادگی به انگلیسی
 2. تاریخ تولد
 3. ملیت
 4. شماره پاسپورت
 5. انقضای پاسپورت

و برای بلیط هواپیما داخلی اطلاعات:

 1. نام و نام خانوادگی به انگلیسی
 2. تاریخ تولد
 3. کد ملی

لازم می باشد.

پس از وارد کردن اطلاعات تمامی مسافران به مرحله بعد بروید.

مرحله پنجم رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در این مرحله تنها لازم شما دوباره تمامی اطلاعاتی که وارد کرده اید را به همراه اطلاعات بلیط  چک کنید و اگر ایرادی بود تصحیح کنید و اگر همه چیز درست بود به مرحله آخر یعنی پرداخت آنلاین هزینه بلیط بروید.

مرحله ششم رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در مرحله آخر با انتخاب درگاه بانکی وارد سامانه پرداخت آنلاین می شود و با کارت بانکی و رمز پویا هزینه بلیط را پرداخت کرده و در کوتاه ترین زمان بلیط الکترونیکی هواپیما خود را دریافت می کنید.