جزایر استرالیا

جزایر استرالیا

جزایر استرالیا تعداد کمی ندارد اما مهترین آنها را می توان در 6 مورد خلاصه کرد

جزایر استرالیا – جزیره تاسمانی :

ایالت تاسمانی با وسعت 68401 کیلومتر مربع ، در چنوب شرق اسرالیا است ؛ به وسیله تنگه باس از این قاره حدا شده و شامل جزیره تاسمانی و چند جزیره دیگر است. جکعیت آن در حدود 507626 نفر در سال 2010 بوده است. جزیره تاسمان ، بزرگترین جزیره استرالیا و بیست و ششمین جزیره بزرگ جهان است.

جزایر استرالیا – جزیره کریسمس

وسعت این جزیره 135 کیلومتر مربع است و در 2600 کیلومتری شمال غرب بندر پرث و پانصد کیلومتری جنوب جاکارتا واقع است. معادن فسفات این جزیره اهمیت بسیاری دارند. در سال 2009 ، جمعیت آن 1402 نفر اعلام شده است.

جزایر استرالیا – جزیره کوکوس

این جزیره خود ، مجموعه ای از چند جزیره مرجانی ( 27 جزیره ) است و با مساحت چهارده کیلومتر مربع و جمعیت 596 نفر در سال 2009 در جنوب غربی اندونزی ، بین استرالیا و سریلانکا واقع شده است. در میان این جزایر ، تنها وست ایستلند و هوم ایسلند مسکونی اند. اکثر ساکنان هوم ، از نژاد مالایی و ساکنان وست ، استرالیایی اند. نام این جزیره ، از کلمه نارگیل در زبان انگلیسی گرفته شده و دلیل آن هم ، وجود کشتزار های نارگیل در این جزیره است.

حتما بخوانید : کوه های استرالیا

جزایر استرالیا – جزیره نورفولک

این جزیره با وسعت 25.6 کیلومتر مربع و جمعیت 2114 نفر در سال 2009 بین استرالیا و نیوزلند واقع شده است. ساکنان آن اغلب فرزندان شورشیان کشتی معروف بونتی هستند که به این سرزمین کوچ داده شده اند.

جزایر استرالیا – جزیره آشمور و کارتیر

در 320 کیلومتری شمال غربی سواحل استرالیا واقع اند و وسعت آنها 199.45 کیلومتر مربع است. این جزایر ، دو گروه جزیره فیر مسکونی در اقیانوس هند و در غرب شهر داروین هستند. سطح این جزایر ، پوشیده از شن ، ماسه و مرجان است. در برخی فصول ، لاک پشت ها به این جزایر هجوم می آورند. در آنجا خیار دریایی به وفور دیده می شود.

جزایر استرالیا – جزیره فریزر

این جزیره با وسعت 1840 کیلومتر مربع و با جمعیت 350 نفر در سال 2008 ، در سیصد کیلومتری شمال بریزبن قرار دارد ؛ بزرگترین جزیره شنی دنیا است و صد دریاچه دارد. دریاچه های آب شیرین این جزیره از شفاف ترین دریاچه های دنیا هستند و گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند. پارک ملی این جزیره در سال 1992 در فهرست میراق فرهنگی یونسکو ثبت شده است.