کشور گردی مرجع اطلاعات گردشگری و تاریخی کشورها

ساختمان های دیدنی مالزی - کاخ سلطنتی مالزی

ساختمان های دیدنی مالزی

<!–c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-5–><!–c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-3–>

برج های دوقلوی پتروناس

برج های دو قلوی پتروناس
این دو برج را شرکت های هازای ژاپن و سامسونگ و کاکدونگ از کره جنوبی ساخته اند و جزئی از بلنترین برج های دنیا محسوب می شود. ارتفاع این برج های 88 طبقه تا پشت بام 378.6 متر و تا انتهای آنتن ، 451.9 متر است که طراحی آنها را معمار ارژانتینی – آمریکایی ، سزار پلی انجام داده است. فونداسیون (پایه ریزی) این دو برج ، از عمیق ترین فونداسیون های انجام شده در جهان و به عمق 120 متر است. در ساخت این بنا از بتون خاصی استفاده شده است که در معماری آسیاسیی ، بسیار استفاده می شود و استحکام زیادی دارد . طراحی برج ها به شکل ستاره هشت ضلعی ، با الهام از هنر اسلامی و نمای خارجی آن شیشه و صفحات فولادی ضد زنگ است. یکی از برج ها متعلق به شرکت نفتی پنروناس ، سرمایه گذار عمده این مجموعه و شرکت های کوچکتر وابسته به آن است و در برج دیگر ، نمایندگی شرکت های مختلفی از قبیل دفتر انگلیسی زبان خبرگزاری الجزیره ، ای بی ام ، مایکروسافت ، رویترز ، بوئینگ و … واقع شده است. پل ارتباطی این دو برج که بین طبقات 41 و 42 آن قرار گرفته است ؛ بلدنترین پل دو طبقه دنیا محسوب می شود. آسانسور های برج ها بازدیدکنندگان را تا پل بین دو برج در طبقه 41 بالا می برند ؛ ولی بازدید عمومی از طبقات امکان پذیر نیست. برای رفتن به محل پل برای بازدید ، صبح ها برگ نوبت رایگان توزیع می شود. در مجموعه برج های دو قلو ، یکی از بزرگترین کجتمع های تجاری مالزی به نام سوریا کی . ال . اس . سی ، واقع است. سوریا در زبان مالایی ، به معنای نور خورشید است. این مجتمع ، شامل شش طبقه از برج هاست و فروشگاه هایی با اجناس لوکس و مارک دار ، چند رستوران و کافه ، سینمایی با دوازده سالن نمایش ، سالن اجزای موسیقی ، نمایشگاه آثار هنری و یک مرکز تحقیقات علمی دارد.

برج کوالالامپور

برج کوالالامپوراین برج که به نام های مناره ی موالالامپور و یا برج کی.ال نیز نامیده می شود ، در سال های 1991 تا 1995 به عنوان برج مخابراتی ساخته شد. ارتفاع آن تا سقف ، 335 متر و تا انتهای آنتن ، 421 متر است. برج ، دارایدو بخش اصلی است ؛ سالن بازدید و رستوران گردان که توسط هنرمندان ایرانی ، آیینه کاری شده است. بازدید کنندگان می توانند در رستوران گردان سری آنگ کاسا که نزدیک نوک برج است ، غذا بخورند. برج کوالالامپور با رستوران گردان خود و چشم انداز زیبای آن از شهر ، یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور به شمار می آید. از دیگر استفاده های رسیمی این برج ، رصد کردن ماه از بالای آن و اعلام شروع ماه رمضان برای مسلمانان مالزی است. برج کوالالامپور در فهرست برج های بلند دنیا بعد از برج میلاد تهران قرار گرفته است.

 

حتما بخوانید : اماکن دیدنی و گردشگری – پارک تاسیک پردانا کوالالامپور

 

بنای سلطان عبدالصمد

ساختمان سلطان عبدالصمداین بنا در میدان استقلال شهر واقع شده است. طراحی و ساخت این ساختمان ، در سال های 1894 تا 1897توسط نورمن انگلیسی صورت گرفته است. گنبد مسی این ساختمان و برج ساعت 40 متری آن ، این بنا را به چشم اندازی ضاخص در شهر تبدیل نموده است. بسیازی از وقایع تاریخی کشور ، مانند به اهتزاز در آمدن پرچم مالزی (مالایا در آن زمان) در سی و یکم آگوست 1957 و کسب استقلال این کشور و یا مراسم اول ژانویه 1982 که طی آن ساعت در ایالت های مالزی غربی ، صباح ، ساراواک و سنگاپور ، به شکلی واحد و استاندارد در آمد ، در برابر این ساختمان انجام گرفته است.

کاخ سلطنتی 

ساختمان های دیدنی مالزی - کاخ سلطنتی مالزیکاخ سلطنتی ، محل رسمی اقامت پادشاه مالزی است و در محوطه ای با مساحت یک صد و ده هزار متر مربع ، در شیب تپه ای در منطقه ی پتالینگ ، نزدیک رودخانه ی کلانگ و در خیابان سید واقع است. این کاخ ، ابتدا در سال 1928 ، بع عنوان خانه برای یک ثروتمند چینی ساخته شده است ؛ اما بعدها دولت تازه استقلال یافته ، آن را خرید و پس از بازسازی هایی ، تبدیل به کاخ سلطنتی شد.

کاخ فرهنگ ها

istana-budayaاین کاخ ، ساختمان اصلی تئاتر شهر است که برنامه های تئاتر و موسیقی در آن برگزار می شود. کاخ فرهنگ ها در مرکز شهر کالالامپور ، نزدیگ گالری ملی هنر واقع است ؛ ساخت آن در سال 1995 ، آغاز شد و در سال 1999 نیز افتتاح شد. این تئاتر ، اولین تئاتر آسیاست که با امکانات و فناوری های پیشرفته و هنرمندانه و همچنین با معماری زیبای خود ، جزئ ده تئاتر برتر دنیا و هم ردیف تئاتر سطتنتی آلبرت در لندن است.