تور هند

سفر به هند جذاب و چالش بر انگیز است. هند مکانی زیبا و بامزه است ، کشوری جذاب که بی وقفه شما را به چالش کشیده و سوپرایز می کند. اگر قصد رزرو تور هند را دارید، آشنایی با پیشینه و زیبایی های این کشور می تواند لذت شما را دو چندان نماید

هند بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله های برفی کوه های هیمالیا کشیده شده است که یک پرده ی باورنکردنی از معجرات طبیعی و انسانی ایجاد کرده است. هند دارای معابد باورنکردنی ، صومعه های عرفانی ، شهرهای فریبنده ، پارک های ملی دست نخورده و بی نظیر ، کاخ های باشکوه ، امپراطوری های گذشته ، بازارهای مسحور کننده و همینطور برخی از عجایب جهان است .

تور هند را می توان یک حمله حواس دانست . مناظر ، بوها ، صداها و احساسات ، یک تجربه ی حداکثری ایجاد می کنند . در روز اول ، می توانید ترس را احساس کنید ، اما در پایان هفته ی اول ، سروصدا و هرج و مرج مثل یک بخش عادی از زندگی به نظر می رسند . تحریکات احساسی به طرز عجیبی اعتیاد آورند .

هند یکی از بزرگ ترین گلدان های ذوب جهان است که در آن تنوع باورنکردنی فرهنگ ها ، ادیان و قومیت ها در هماهنگی شگفت انگیزی زندگی می کنند و تحت سرپرستی مجموعه ای از خدایان قرار گرفته است . شما می توانید یک ششم از جمعیت سیاره را در اینجا بیابید که در آپارتمان های بلند درون شهرها یا درون کلبه هایی در روستاهای دورافتاده که حتی در طول قرن ها کمتر دچار تغییر شده اند زندگی می کنند .

شما می توانید یک عمر را صرف کاوش در آثار باقی مانده ی امپراتوری های باستانی و مناظر چشمگیر کشور کنید که از جنگل های پر از ببر تا بیابان های منجمد هیمالیا کشیده شده اند . در اولین سفر ، تقریبا همه برای دیدن مثلث طلایی زمان پیدا می کنند . حرکت از پایتخت استعماری ، دهلی ، آغاز و به تاج محل در آگرا و سپس به پایتخت رنگارنگ راجستان می رسد . با داشتن زمان بیشتر ، شما می توانید با استفاده از ریل های کوهستانی ، قلعه های باستانی ، جنگل های مانگرو و معابد خدایان مسلح را کشف کنید .

انتظار نداشته باشید که بتوانید تمام هندوستان را در طول تور هند ببینید ؛ کشور مانند یک میز بوفه از شما قدردانی می کند ، با بازدید های دیگر میتوانید یک سینی ترس دیگر را مزه کنید . با وجود غذاهای افسانه ای هند ، اطمینان حاصل کنید که در هر سفر مانند یک ماهاراجا غذا بخورید .

تاریخ هند

هندوستان یکی از قدیمی ترین تمدن ها می باشد که 3 هزار سال قبل از میلاد شکل گرفت . در فاصله 5000 سال شاهد تهاجم و ظهور و سقوط امپراتوری های بیشمار از مغولان مسلمان که تاج محل را ساختند تا پرتغالی ها – که اولین قدرت های اروپایی بودند که به این منطقه رسیدند و تا سال 1961 حضور داشتند – و فرانسه در پوداچری ، هند را به تصرف خود در آورد .

اما شناخته شده ترین استعمارگران هند ، بریتانیایی ها بودند که در قرن 17 به عنوان معامله گران وارد شدند و توانستند از طریق کمپانی هند شرقی ، تمام شبه قاره هند را به دست بگیرند . تحت حکومت بریتانیا ، راه آهن ساخته شد ، شهرهای بزرگ رشد کردند و دولت متمرکز شد ، اما ماهاراجاها و سلطان ها خدمات امپراتوری را کاهش دادند و هند به یک موتور برای پیشرفت ثروت قدرت خارجی تبدیل شد .

شورش های سال 1857 در هند باعث انتقال قدرت به بریتانیا شد که هدف آن ها مقاومت سازمان یافته علیه حکومت بریتانیا بود .  درحالی که هند در کنار بریتانیا در دو جنگ جهانی جنگید ، روشنفکران و رهبران معنوی شروع به کاشت بذر شورش کردند . این ایده ها توسط یک مرد به وجود آمد : ماهاتما گاندی ، یک وکیل سابق که آموزه های برابری را برای مقاومت در برابر عامل خارجی مطرح می ساخت .

در سال 1942 ، گاندی کمپین ” خروج هند ” را راه اندازی کرد که با استقلال هند در سال 1947 به پایان رسید . غم انگیز اینکه ، تنش های جمعی بین هندو ها و مسلمانان منجر به جدا شدن هندوستان از مناطق مسلمان شد و به پاکستان غربی و شرقی تبدیل شد ( بنگلادش کنونی ) . میلیون ها نفر در این روند جان خود را از دست دادند و خود گاندی توسط دهقانان هندو در دهه 1948 کشته شد .

تقریبا هفتاد سال بعد ، عواقب جدایی هنوز هم احساس می شود ، زیرا هنوز هم هند و پاکستان بر اثر اخلاف قلمرو بر سر کشمیر در یک وضعیت جنگ یا نزدیک به جنگ ثابت قرار دارند . خشونت های عمومی همچنان یک مشکل عادی است ، مانند خشونت های سیاسی توسط چریک های جدایی طلب و شورشیان پاکستانی .

با این وجود ، در مناطق دیگر، هند به شدت به سمت جلو حرکت می کند . هند تبدیل به مرکز اصلی فناوری شده است و پیش بینی می شود که اقتصاد هند تا اواسط قرن به چین برسد . نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، علیرغم اتهام تبعیض نسبت به جامعه هندو ، رهبر اصلاحات و سرعت بخشیدن به توسعه است .

در هر سفر، آشنایی با تاریخچه آن کشور می توانید لذت سفر شما را دو چندان کند. این مختصر پیشینه تاریخی را به یاد داشته باشید تا تور هند را برای خود لذت بخش تر کند.

آیا می دانید ؟

هند بزرگترین دموکراسی جهان است که 834 میلیون رأی دهنده واجد شرایط دارد .

بسیاری از رایج ترین واژه ها در زبان انگلیسی از هند هستند ، شامل شامپو ، جنگل ، قورباغه ، قایقرانی ، غارت و خانه های ییلاقی .

هند تا زمان کشف منابع الماس برزیل در قرن هجدهم ، منبع الماس جهان بود .

دین

حدود 80% هندو ، 13% مسلمان ، 7% سیک ، مسیحی ، جین ، پارسی و اقلیت های بودایی .

انجمن های اجتماعی

سلام سنتی هندو ها این است که کف دست ها را روی هم قرار می دهند ، سر را به جلو آورده و می گویند نمسته ( Namaste ) . زنان هندی تقریبا ترجیح می دهند دست ندهند . از همه بازدید کنندگان خواسته می شود تا هنگام ورود به مکان عبادت مذهبی کفش را درآورند . اکثر هندی ها نیز در هگام ورود به خانه خود کفش های خود را در می آورند ، بازدید کنندگان نیز باید این کار را انجام دهند . بسیاری از هندو ها گیاه خوارند و بسیاری ، مخصوصا خانوم ها ، الکل مصرف نمی کنند . اکثر سیک ها و پارس ها سیگار نمی کشند . انتظار می رود که زنان لباس کمتری بپوشند و مردان نیز باید لباس قابل احترامی بر تن کنند . زنان نباید دامن های کوتاه و لباس های تنگ و یا آشکار را بپوشند ، گرچه در گوا ( Goa ) رویکرد دیگری در مورد لباس پوشیدن وجود دارد.

آب و هوا و اقلیم

بهترین زمان برای تور هند

عمدتا در تمام سال آب و هوا گرم است و منطقه به منطقه تغییرات اساسی را شاهد خواهید بود . جالب ترین آب و هوا از اوایل ماه نوامبر تا آغاز ماه مارس ، با هوای تازه در صبح ها و شب ها و روز های آفتابی طولانی است . بین ماه مارس و ژوئن ، آب و هوا بسیار گرم ، خشک ، دارای گرد و غبار و بسیار ناخوشایند است . بین ژوئن و اوایل ماه اکتبر ، بارش های موسمی در بیشتر مناطق در تابستان رخ می دهد . پس بهترین زمان سفر به هند را بخاطر داشته باشید تا بهترین خاطرات را ثبت کنید.

هیمالیای غربی : بهترین زمان برای سرینگار ( Srinagar ) از ماه مترس تا اکتبر است ؛ ژوئیه تا اوت می تواند در زمستان سرد و مرطوب باشد . شیملا ( Shimla ) دارای ارتفاع بالاتری است و در نتیجه در زمستان سرد تر است .

مکان هایی مانند گلمارگ ( Gulmarg ) ، منالی ( Manali ) و پهلگام ( Pahalgam ) از ماه دسامبر تا مارس معمولا دارای چندین فوت برف هستند و دما در لاداک ( Ladakh ) که یک کویر در ارتفاع بالا است ، می تواند بسیار سرد باشد . عبور از کوه های لاداک از ماه ژوئیه تا اکتبر امکان پذیر است .

دشت های شمالی : شهرهای مانند دهلی نو ( New Delhi ) ، واراناسی ( Varanasi ) ، لکهنو ( Lucknow ) و پاتنا (  ) دارای دامنه وسیعی از درجه حرارت هستند و معمولا از آوریل تا اواسط ماه ژوئن گرم هستند و در زمستان ها در بین ماه های نوامبر و فوریه ، دما به حد انجماد می رسد . همینطور تابستان ها بین ماه های ژوئن تا سپتامبر بسیار گرم به همراه باران های موسمی می باشد .

هند مرکزی : ایالت مادیا پرادش ( Madhya Pradesh ) از گرمای بسیار زیاد گریخته است . اما بین ماه های ژوئیه تا ستامبر باران های موسمی سنگینی می بارد .

هند غربی : نوامبر تا فوریه مناسب تر است ، هرچند ممکن است شب ها نسبتا سرد باشند . تابستان ها در بین اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر می تواند بسیار گرم و همراه با باران های موسمی باشد .

هند شرقی : آب و هوا در ایالت هایی مانند اوریسا ( Orissa ) ، ( که مستعد سیل هستند ) بین اکتبر تا فوریه سرد تر توصیف می شوند ، همینطور در بین ماه های مارس تا مه دارای گرمای سوزانی می باشد و در بین ماه های ژوئن تا اکتبر خیس شدن زیر باران های موسمی غیر قابل اجتناب است .

جنوب غربی : لذت بخش ترین آب و هوا از ماه نوامبر تا مارس است . در اواخر ماه آوریل و ژوئیه باران های موسمی هرجایی می بارند . گرچه رطوبت بسیار زیاد است اما دمای تابستان به اندازه هند شمالی نیست . ساحل به وسیله جریانات هوا خنک می شود . اینلند ( Inland ) ، میسور ( Mysore ) و بیجاپور ( Bijapur ) دارای آب و هوای دلپذیر با بارش نسبتا کم هستند .

جنوب شرقی : تایمل نادو ( Tamil Nadu ) در بین ماه های اکتبر و دسامبر باران های موسمی شمال شرقی را تجربه می کند و در تمام طول سال دما و رطوبت بالایی دارد . تپه ها می توانند در زمستان سرد باشند .

شمال شرقی : مارس تا ژوئن و سپتامبر تا نوامبر، خشک ترین و دلپذیر ترین دوره ها هستند . بقیه سال شاهد بارش باران های موسمی سنگین هستیم .

جغرافیا

هند از شمال غرب با پاکستان ، از شمال با چین ، نپال و بوتان و از شرق با بنگلادش و میانمار هم مرز است . همینطور  از غرب به دریای عرب ، از شرق به خلیج بنگال و از جنوب به اقیانوس هند می رسد .

جزایر اندامان ( Andaman ) و نیکوبار ( Nicobar ) قلمرو هند هستند اما در ساحل تایلند در خلیج بنگال قرار دارند . سریلانکا در ساحل جنوب شرقی و مالدیو در ساحل جنوب غربی قرار دارد .

سرزمین های و ایالت های دوری نیز در شمال شرقی وجود دارند که به وسیله بنگلادش از هند جدا شده اند که از شمال بنگال به سمت بوتان گسترش می یابد . هند توسط مناطق مختلفی از جمله کوهستان ، جنگل ، بیابان ، کوه های هیمالیا از شمال ، کویر تار ( Thar Desert ) در غرب ، تپه های چین ( Chin Hill ) و مناطق پاتکای ( Patkay Ranges ) در شرق از بقیه آسیا جدا شده است . رودخانه ایندوس ( Indus River ) از طریق سرزمین های شمالی از جامو ( Jammu ) و کشمیر ( Kashmir ) عبور می کند . مقدس ترین رودخانه ، گنگ ( Gang ) در شرق است .

هند : انجام تجارت و در دسترس ماندن

انجام تجارت در هند

در محافل تجاری از زبان انگلیسی استفاده ی گسترده ای می شود ، بنابراین نیازی به خدمات ترجمه نیست . بازرگانان هندی به بازدید کنندگان خوش آمد می گویند و عموما بسیار مهمان نواز هستند . به طورمعمول برای سلام و احترام از نمسته ( Namaste ) استفاده می کنند ؛ معمولا هر دو کف دست را روی هم قرار می دهند ( مانند دعا کردن ) و سر را به جلو خم می کنند . زنان هند ممکن است ترجیح دهند که دست ندهند ، اگرچه مردان با دست دادن راحت هستند . تنها برای دعوت شخص به یک آدرس از نام کوچک او استفاده کنید ، در غیر این صورت از آقا / خانم / دکتر و نام خانوادگی استفاده کنید . کارت های ویزیت تجارت بخش مهمی از فضای تجاری هستند . کت و شلوار به عنوان یک لباس مناسب تجارت در نظر گرفته شده است . ساعت کاری معمولا از 9:30 تا 17:30 است .

سرگرمی های اعضای شرکت بسیار مهم هستند ، اما عادت فرهنگی را در نظر داشته باشید . هندی ها تنها با دست راست غذا می خورند . از دست چپ برای کارهایی دیگر مانند در آوردن کفش ها استفاده می شود . هدایا و یا کارت های ویزیت تجارت باید با دست راست و یا برای ابراز احترام در یک زمان با هر دو دست گرفته شوند .

اگر شما برای صرف شام به خانه یک هندی دعوت شدید ، ممکن است تا قبل از ساعت 23:00 چیزی نخورید . با این حال ، هنگامی که شام پایان یافت ، مهمانی هم می تواند پایان یابد و مهمان بدون هیچ رنجشی خارج شود . هنگامی که به یک منزل خصوصی دعوت شدید ، باید کفش ها خود را درآورید و سعی کنید با پاهایتان به کسی اشاره نکنید . قبل و بعد از غذا دست های خود را بشویید . از صرف نوشیدنی به خصوص در هنگام ناهار اجتناب کنید ، تا زمانی که از نظر میزبان مطلع شوید . حتی پس از نوشیدنی نیز ، نوشیدنی باید در آرامش صرف شود .

ساعت کار

دوشنبه تا جمعه : 9:30 تا 17:30

شنبه : 9:30 تا 13:30

اقتصاد

تقریبا شغل 52% از مردم را کشاورزی و کالای های نقدی از جمله : برنج ، چای ، لاستیک ، قهوه و پنبه تشکیل می دهد .

اصلی ترین پیشرفیت هندی ها در صنعت مربوط به زمینه های مهندسی ، آهن و فولاد ، مواد شیمیایی ، الکترونیک و منسوجات بوده است . از دهه 1990 ، تجارت آزاد شده است ، بخش دولتی گسترش یافته و برخی از صنایع دولتی فروخته شده است .

هند در میان ده کشور برتر دنیا با تولید ناخالص ملی قرار دارد . اقتصاد ، نرخ رشد سالم خود را از دست داده است ، در حال حاضر در حدود 8.5% در سال است ، در حالی که تورم 8.7٪ است . نرخ بیکاری حدود 9.4 درصد است . اکنون پیشرفت های بیشتری در زمینه زیر ساخت های ملی و خدمات اساسی به عنوان اولویت برای دولت های مرکزی و منطقه ای دیده می شود .

تولید ناخالص ملی ( GDP )

1.53 تریلیون دلار آمریکا ( 2010 )

صادرات اصلی

پارچه ، سنگ های قیمتی و جواهرات ، خدمات فن آوری ، مواد شیمیایی و کالاهای ساخته شده از چرم .

واردات اصلی

نفت خام ، ماشین آلات ، سنگ های قیمتی ، آهن ، فولاد ، کود و مواد شیمیایی .

شرکای تجاری اصلی

ایالات متحده ، امارات متحده عربی ، چین ، عربستان سعودی ، استرالیا ، آلمان و سنگاپور .

ارتباطات در هند

تلفن همراه

قرارداد های رومینگ با اکثر شرکت های بین المللی تلفن همراه وجود دارد . پوشش در شهر های بزرگ محدود است ، اما همچنان در حال افزایش است .

اینترنت

اینترنت هم اکنون به راحتی در تعدادی از هتل ها و کافی نت های سراسر کشور وجود دارد که بسیازی از آن ها به Wi-Fi مجهز هستند .

رسانه ها

انحصار تلویزیون دولتی در سال 1992 شکسته شد و منجر به رونق کانال های خصوصی شد . نمایش های اخبار و سرگرمی ها به ویژه محبوب هستند و تعدادی از کانال های خبری 24 ساعته در هند کار می کنند . بازار تلویزیون کابلی هند یکی از بزرگترین ها در جهان است . تلویزیون دولتی توسط Doordarshan اداره می شود ، در حالی که STAR Plus ، متعلق به News Corporation ، یکی از محبوب ترین کانال های خصوصی است . ایستگاه های خصوصی رادیو در سال 2000 تأیید شدند ، اما تنها رادیو عمومی هند اجازه پخش اخبار را می دهد . به لطف طبقه متوسط رو به رشد ، روزنامه ها افزایش یافته اند ، زیرا تعداد کاربران اینترنت به بیش از 100 میلیون نفر می رسد . بسیاری از روزنامه ها به زبان انگلیسی هستند ؛ مهم ترین آن ها عبارتند از The Economic Times ، Punjab Kesari ، Deccan Herald ، The Statesman ، The Pioneer و The Times of India .

پرواز به هند

مهم ترین شرکت هواپیمایی ملی در هند Air India است. همچنین چند شرکت هواپیمایی تجاری در هند وجود دارد که مقصد های بین المللی را به برنامه های خود اضافه کرده اند ، مانند Jet Airways و IndiGo . British Airways و Virgin Atlantic که در سفر به هند می توانید از خدمات آنها استفاده کنید. قیمت ها در طول سال پایدار هستند اما در ماه ژوئن ، جولای و دسامبر گران تر می شوند .

سفر با راه آهن

راه آهن هند ، اغلب خدمات بین المللی را اجرا می کند .

اتصالات به پاکستان : سفر از هند به پاکستان از طریق مرز اتاری / واگه انجام می شود . خدمات اتوبوس و قطار بین هند و پاکستان وجود دارد . نزدیک شدن به مرز ، دور تر از نقاط رسمی ممکن است خطرناک باشد .

اتصالات به نپال : محبوب ترین و عملیاتی ترین مسیر برای سفر به نپال ،  توسط قطار به راکسوال ( بیهار ) و سپس با اتوبوس به کاتمادور و یا ، با قطار به گوراگپور ( یا با اتوبوس ، اگر از واراناسی می روید ) و سپس با اتوبوس به کاتماندو و عبور از مرز سوناولی است . همچنین راه دیگر ناوتانوا آپ ( Nantanwa Up ) و سپس با اتوبوس به کاتماندو / بخارا است . همچنین ممکن است سفر از دارجلینگ و سیکیم به کاتاماندو از طریق اتوبوس انجام شود .

اتصالات به بوتان : بهترین راه برای رسیدن به بوتان از راه زمینی و از طریق سفر با قطار و اتوبوس به سیلیگوری و سپس با اتوبوس به Phuentsholing است .

اتصالات به بنگلادش : راحت ترین مسیر به بنگلادش ، کلکته به داکا با اتوبوس است . مسیر دیگر از دارجلینگ توسط سیلیگوری و سپس با اتوبوس یا قطار از جالپاگوری به هالدیباری یا با اتوبوس به چانگراباندا است .

ممکن است امکان عبور از مرز هند و میانمار وجود داشته باشد . اما طبق گزارشات ما به مجوزی برای عبور نیاز دارید ، پس ممکن است ساده نباشد .

به جز عبور از میان هند و تبت برای زائران مذهبی ، در حال حاضر هیچ مرزی بین هند و چین وجود ندارد .

نکته ای درباره راه آهن

برای صف های طولانی در پنجره های بلیط در ایستگاه های قطار آماده باشید . خدمات تقریبا همیشه مشغول هستند ، به خصوص قطارهای شبانه ، به طوری که پیش پرداخت می شود .

در مدت تور هند، کجا اقامت کنیم

هتل های هند

هتل ها در هند ، طیف وسیعی از خدمات را ارئه می دهند ، از موسسات 5 ستاره ی برتر تا هتل های میراث ( Heritage Hotels ) ( تبدیل کاخ های تاریخی به ساختمان ) را می توانید بیابید. هتل های مدرن و بوتیک هتل ها در همه شهرهای بزرگ و مراکز تفریحی محبوب در دسترس هستند . برای به دست آوردن تمام امکانات ، تعدادی از هتل های پالاس در راجستان و شیملا وجود دارد . خدمات هتل در محدوده لوکس و بیزینس با سایر شهرهای بزرگ قابل مقایسه است و از این رو می تواند به خصوص در طول فصل توریستی که از اوائل اکتبر تا فوریه می باشد ، بسیار گران باشد . با این حال ، حتی اگر شما در هتل های 5 ستاره اقامت نداشته باشد ، می توانید با رزرو یک سرویس اسپا ( Spa ) یا لذات بردن در یک رستوران احساس لوکسی را تجربه کنید .

صورت حساب هتل ممکن است تحت پوشش مالیات 10٪ ، مالیات بر لوکس بودن 7 تا 15٪ و هزینه خدمات متغیر باشد .

درجه بندی : هتل ها در هند از 5 ستاره لوکس ، هتل های 5 و 4 ستاره که دارای تهویه مطبوع بوده و تمام ویژگی های لوکس را دارا می باشند ، هتل های 3 ستاره که وضیفه ی کارکرد دارند و دارای اتاق هایی با تهویه مطبوع می باشند و هتل های 1 و 2 ستاره ، که امکانات عمومی را ارائه می دهند .

وزارت گردشگری هند دارای لیستی به روز شده اما نه بسیار کاربر پسند است ، لیستی که هتل ها و رستوران های تایید شده در سراسر هند را به دو دسته ی طلایی و نقره ای تقسیم کرده . دستورالعمل های تعیین شده ای برای به دست آوردن تایید در هر دسته وجود دارد .

چادر زدن

اردوگاه ها در سرتاسر هند پراکنده شده اند ، اما اندکی با هم فاصله دارند . برخی هتل ها ممکن است اجازه ی چادر زدن در محوطه ی خود را بدهند تا بتوانند از هزینه ی های جانبی آن مانند استفاده از حمام کسب درآمد کنند ..

محل های اقامت دیگر

خوابگاه ها : وزارت گردشگری چندین خوابگاه را تاسیس کرده که در بسیاری از مناطق پخش شده است . هر کدام از آن ها دارای ظرفیتی در حدود 40 تخت یا بیشتر دارند و نیمی از آن مخصوص خانم ها و نیمی دیگر مخصوص آقایان است . تخت با تشک ، ملحفه ، پتو ، کمد لباس ( اغلب با قفل )  ، وسایل آشپزخانه و پارکینگ ها معمولا در هر خوابگاه در دسترس هستند . برخی از خوابگاه ها بیشتر از دیگران چشمگیر هستند .

خانه های ییلاقی توریستی : خانه های ییلاقی توریستی تقریبا در هر مرکز توریستی در کشور وجود دارد و زیر نظر صنعت توسعه گردشگی ایالت قرار دارد . این خانه ها معمولا دارای یک اتاق ، دو اتاق و یا سوییت هستند که دارای حمام نیز می باشند . برخی از آن ها دارای آشپزخانه بوده و برخی دیگر امکان سفارش غذا دارند .

هتل های محیط زیست : از طریق طیف وسیعی از اقامت های سازگار با محیط زیست ، در هند با طبیعت نزدیک شوید و با طبیعت در ارتباط باشید ، مانند چادرهای لوکس در حالی که یک ببر در جنگل های رانتامبور لبخند می زند . یک کاشت چای و پیاده روی در بیابان را تجربه کنید و یا با خانه های قایقی در دریاچه ی کرالا گردش کنید .

اشرام ها ( Ashrams ) : مسافرانی که به دنبال معنویت و راه هایی برای تنظیم مجدد روح و ذهن هستند به چیز بیشتری به جز اشرام های هندی که برای نیازهای ذهنی و فیزیکی خاص تهیه شده اند ، نیاز ندارند . گاهی اوقات هزینه کمی صرف غذا و اقامت می شود که اغلب به صورت پایه ای ، عمومی و جداگانه و با توجه به جنسیت است . یوگا و مدیتیشن ممکن است هزینه های اضافی برای شما به همراه داشته باشد.

اجاره ی خانه : این یکی دیگر از گزینه های جذاب برای کسانی است که به دنبال قیمت مناسب هستند .

شرایط ویزای هند و گذرنامه برای تور هند

گذرنامه ها

شما نیاز به یک گذرنامه معتبر دارید.

ویزا ها

توصیه می شود با سفارت تماس بگیرید تا درخواست های ویزا برای هند را بررسی کنید .

نکات ویزا

ابتدا باید بررسی کنید کشور مبدا واجد شرایط درخواست آنلاین برای ویزای توریستی الکترونیکی ( eTV ) می باشند یا خیر . شما باید حداقل چهار روز قبل از ورود به هند درخواست کنید . شما می توانید از طریق آن فرودگاه هایی که در وب سایت اینترنتی eTV بازدید می کنید وارد هند شوید .

سه زیرسیستم e-Visa وجود دارد : ویزای توریستی الکترونیکی ، ویزای کسب و کار الکترونیکی و ویزای الکترونیکی پزشکی .

بعضی از نقاط کشور مناطق حفاظت شده یا محدود شده ای هستند که نیاز به مجوز ویژه و در بعضی موارد مجوز قبلی نیاز دارند . در هنگام درخواست برای ویزا باید قصد خود را برای بازدید از یک منطقه خاص محدود کنید  و مجوز فقط برای دیدن این منطقه اعطا می شود . توصیه می شود که برای اخذ مجوز خاص برای ورود به مناطق محدود شده در هنگام ورود به هند از طریق مراجعه به اداره ثبت احوال خارجی (FRRO) (Foreign Regional Registration  Office ) که دارای دفاتر در تمام فرودگاه ها و شهرهای مهم هند است ، درخواست کنید . شما باید یک فرم اضافی را تکمیل کنید ، اما برای مجوز محدوده پرداخت اضافی وجود ندارد .

انواع و هزینه ها

ویزای توریستی الکترونیکی : تا 75 دلار آمریکا ، بسته به ملیت .

اتباع انگلیس : ویزای ترانزیت : 88 دلار آمریکا ؛ ویزای توریستی : 80 دلار آمریکا ؛ ویزای تجاری : 444 دلار آمریکا .

اتباع ایالات متحده : ویزای ترانزیت : 40 دلار آمریکا ؛ ویزای توریستی : 100 دلار ؛ ویزای تجاری : 160 دلار آمریکا .

سایر اتباع: ویزای ترانزیت : 20 دلار آمریکا ؛ ویزای توریستی : 80 دلار آمریکا ( تا شش ماه ) ، 120 دلار آمریکا ( تا یک سال ) ؛ ویزای تجاری : هزینه ها با توجه به ملیت متفاوت است .

هزینه تمام درخواست های ویزا و خدمات غیر قابل بازگشت می باشند .

اعتبار

ویزای الکترونیکی : 60 روز پس از ورود

ترانزیت : برای مدت حداکثر 15 روز ، به مدت سه ماه معتبر است .

گردشگری /  کسب و کار : معتبر برای یک یا چند ورود در یک سال ( حداکثر اقامت 180 روز در هر بازدید ) .

روادید ویزا برای اتباع دیگر با توجه به ملیت متفاوت است .

فرصت اقامت

تمدید ویزا در هند امکان پذیر نیست ، مگر در موارد اورژانسی ( به عنوان مثال اورژانس پزشکی ) .

ورود با حیوانات در تور هند

یک مسافر ورودی به هند می تواند تا دو حیوان خانگی را در یک زمان وارد کند . این شامل همه حیوانات خانگی مانند سگ ها ، پرندگان ، گربه ها و غیره می شود که با صدور گواهی بهداشتی مورد نیاز از کشور مبدأشان تهیه می شود . حیوانات باید کنترل ظاهری و قرنطینه را بپذیرند .

مراقبت های پزشکی و واکسیناسیون در هند

امکانات بهداشتی خوب ، گاهی اوقات با استانداردهای غربی ، در همه شهرهای بزرگ در دسترس هستند ، اما امکانات در مناطق روستایی اغلب محدود است . به مسافران به شدت توصیه می شود تا بیمه جامع پزشکی را قبل از خروج از هند بپردازند. امکانات دولتی در همه منطقه ها و شهرها و همچنین مشاوران خصوصی و متخصصان در مناطق شهری وجود دارد .

در زمان ترک هند

بازدیدکنندگان کشورهایی که در هنگام ورود به هند محدودیت های پزشکی را گذرانده ، نیاز به یک گواهی معتبر برای واکسیناسیون دارند .

غذا و نوشیدنی در تور هند

آب برای نوشیدن ، مسواک زدن دندان ها یا درست کردن یخ باید ابتدا جوشانده شود و یا به طور کلی ضدعفونی شود . شیر اغلب پاستوریزه نشده است و باید جوشانده شود . از محصولات لبنی که احتمالا از شیر غیر جوشانده شده درست شده اند اجتناب کنید . فقط از گوشت و ماهی که خوب پخته شده است بخورید . سالاد نخورید ، سبزیجات باید پخته و میوه ها باید پوست کنده شوند . غذای فروشگاه های خیابانی را نخورید ، مگر اینکه با گرما درست شده باشند . آب شیرین برای نوشیدن امن نیست ، از آب بطری که به طور گسترده در دسترس است استفاده کنید .

خطرات دیگر

واکسیناسیون گاهی اوقات برای هپاتیت A و B ، آنسفالیت های ژاپنی ( التهاب حاد بافت مغزی ) ، سل ( برای نوزادان ) ، فلج اطفال و تیفوئید ( حصبه ) توصیه می شود . دانگو و مالاریا هر دو ناشی از نیش های پشه هستند که در شرایط گرم و مرطوب شایع هستند . شیوع گهگاه و فصلی تب دانگو وجود دارد . مسافران بایستی خود را در برابر نیش های پشه محافظت کنند .

در اواخر سال 2016 موارد ویروس زیکا در ایالت غربی گجرات تایید شد ؛ مسافران باید اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنند .

پیشگیری از مالاریا به شدت توصیه می شود ، بنابراین از مواد دافع حشرات استفاده کرده و از لباس های محافظ استفاده کنید . قبل از مسافرت ، داروهای ضد مالاریا را از پزشک خود دریافت کنید.

در صورت امکان ، به منظور تمیز کردن دست های خود ، صابون یا ژل ضد باکتریایی در سفر به همراه داشته باشید . عواملی که باعث اسهال می شوند ، اغلب میکروارگانیسم هایی هستند که در منابع آب محلی پیدا می شوند ، بنابراین شانس خود به ابتلا را به وسیله ی استفاده از آب های بطری و یا جوشانده شده ، کاهش دهید . شما می توانید در هند از نوشیدنی استفاده کنید ولی از یخ استفاده نکنید . شما می توانید از نوشیدنی های گازدار و یا نوشیدنی هایی که با آب جوشانده درست شده اند ( مانند چای یا قهوه ) استفاده کنید . بسته های احیای آب از دست رفته ی بدن و داروهای Pepto Bismol و Imodium را برای احتیاط به همراه داشته باشید .

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و یا مانند افراد محلی رفتار کنید و برای در امان ماندن از آفتاب بین ساعت 12:00 تا 16:00 که گرم ترین زمان روز است ، کیمیز کتانی بپوشید تا هم از پوست شما مراقبت کند و هم شما را خنک کند .

توجه داشته باشید : همه بازدیدکنندگان بین 18 تا 70 ساله که مایل به تمدید ویزا برای یک سال یا بیشتر هستند ، باید آزمایش ایدز را انجام دهند .

پول و بخشودگی گمرگی در هند

پول رایج و سرمایه

اطلاعات ارز

روپیه ( یا INR ، با علامت Rs ) = 100 پیسه . اسکناس هند از 2.000 تا 500 ، 100 ، 50 ، 20 و 10 روپیه است . سکه ها نیز از 5 ، 2 ، 1  روپیه و 50 ، 25 ، 20 ، 10 و 5 پیسه است .

تصمیم فوری دولت برای جمع آوری اسکناس های 500 و 1000 روپیه ای در نوامبر 2016 کمبود نقدینگی را به وجود آورد ، اگرچه بعدها اسکناس 500 روپیه ای جدید معرفی شد . به روز رسانی ها در وب سایت بانک مرکزی هند یافت می شوند .

توجه داشته باشید : واردات و صادرات ارز محلی ممنوع است . گاهی اوقات فروشنده های کوچکتر ، صورت حسابی را که بزرگتر از Rs 500 نیستند ، نمی گیرند . بهتر است طیف وسیعی از اسکناس های روپیه را برای خرید کردن ، در بازارها و فروشگاه های محلی خریداری کنید .

کارت های اعتباری

در شهر های بزرگ ، گروه کاملی از کارت های بانکی به طور معمول پذیرفته می شوند . مانند کارت های اعتباری ، American Express ، Diners Club ، MasterCard و Visa . با این حال در شهر های کوچک ، شما باید انتخاب کنید که پرداخت را به صورت نقدی انجام می دهید یا با استفاده از MasterCard یا Visa .

خودپرداز

شما می توانید به صورت 24 ساعته در تمام شهر های بزرگ و اغلب منطقه های شهری از دستگاه های خودپرداز استفاده کنید . Visa ، MasterCard ، Cirrus ، Maestro و Plus در میان کارت های معمول پذیرفته شده قرار دارند.

چک های مسافرتی

چک های مسافرتی در هند به سختی به پول نقد تبدیل می شوند و دیگر توصیه نمی شوند .

ساعت کاری بانک ها

دوشنبه تا جمعه : 10:30 تا 15:30 .

شنبه : 10:30 تا 13:00 .

محدودیت ارز در تور هند

تبدیل ارز

ارز را می توان در بانک ها، فرودگاه ها یا صرافی ها مجاز تبدیل کرد . بسیاری از هتل ها نیز دارای امکانات تبدیل پول هستند ، اما این یک گزینه گران تر است . تبدیل پول از طریق صرافی های غیر مجاز ، غیر قانونی است . دلار آمریکا و پوند استرلینگ ساده ترین ارزها برای مبادله هستند .

بخشودگی گمرکی در هند

ممکن است واردات اقلام زیر توسط افراد غیر ساکن در هند بالای 18 سال ، شامل پرداخت مالیات شود :

  • 100 سیگار یا 25 سیگار برگ یا 125 گرم تنباکو .
  • هدایا و سوغاتی هایی به ارزش 8.000 روپیه .
  • مقدار معقولی دارو .

واردات توسط افارد غیر ساکن تنها در صورتی مجاز است که در یک دوره 12 ماهه ، بیش از 6 ماه اقامت نداشته باشد .

ممنوعیت واردات

موارد ممنوعه شامل مواد مخدر ، فیلم های غیر اخلاقی ، کالاهای تقلبی و دزدی و آثار باستانی است .

واردات اقلامی شامل اسلحه و مهمات ، پرندگان زنده و حیوانات ، گونه های در معرض خطر ، طلا و نقره ( به غیر از زیور آلات ) و ارز هند ، محدود است . ساکنان هند تنها می توانند 25.000 روپیه را وارد کنند .

ممنوعیت صادرات

موارد ممنوعه شامل مواد مخدر ، فیلم های غیر اخلاقی ، کالاهای تقلبی و دزدی و آثار باستانی است .

واردات اقلامی شامل اسلحه و مهمات ، پرندگان زنده و حیوانات ، گونه های در معرض خطر و ارز هند است . ساکنان هند تنها می توانند 25.000 روپیه خارج کنند .

چیزهایی که تور هند نباید از دست دهید.

جاذبه های دیدنی در تور هند

برای خروج کامل از گودال شهری ، در امتداد حوضه های گرمسیری کرالا گشت زنی کنید ، در مسیر بازدید برای دیدن روستاهای کشور ، معابد پراکنده و سواحل توقف کنید . درون قایق ، می توانید یکی از غذاهای مورد علاقه در هند به همراه غذاهای دریایی لذیذ که در کاری نارگیل پخته شده است را امتحان کنید .

به دیدن ببرها در پارک ملی هند بروید

هند دارای بیش از 70 پارک ملی ، 400 پناهگاه حیات وحش و 17 ذخیره زیست کره است که خانه های بسیار پرحجمی را برای ببرهای نادر ، فیل ها آسیایی ، کرگدن های تک شاخ هندی و حیوانات دیگر فراهم می کند . از جمله ذخایر شناخته شده می توان به پارک ملی کلادو ( راجستان ) ، پارک ملی ران تنبور ( راجستان ) ، پارک ملی کانها ( مادیا پرادش ) ، ذخیره ی جیم کوربت ( اوتاراکند ) و سونداربانس ( بنگال غربی ) اشاره کرد .

تحسین آثار هنری الورا و آجانتا

معبد – غار سنگی خیره کننده در آجانتا و الورا جلال طلایی هنر مذهبی هند است . معبد الورا توسط بوداییان ساخته شده است ، مجسمه های سنگی هندو و جید ، متعلق به قرن 5 تا 10 هستند . آجانتا در همین نزدیک ، قدیمی تر است و دارای نقاشی های نفیسی می باشد که ممکن است به دو  قرن پیش از میلاد برگردد .

جریان رودخانه گنگ را احساس کنید

رودخانه گنگ قدرتمند کانال مستقیم وبرای 966 میلیون هندوی هند است . در شهر شگفت انگیز واراناسی ، یکی از مقدس ترین شهرهای زیارتگاه هندوها ، زائران و مردان مقدس درکنار رودخانه ، تا زمانی که آفتاب بر روی رودخانه قرار گیرد ، به عبادت و دعا می پردازند .

به سمت قدرت یوگا منحرف شوید

هند محل تولد یوگا ، یکی از بهترین درمان های سنتی در جهان است . از اشرام ها تا سراسر هند شما می توانید هنر زیبای یوگا را از افرادی که آن را ابدا کرده اند یاد بگیرید . برای پیدا کردن منبع معنوی یوگا ، به سمت هریودار یا ریشیکش در تپه های اوتارخند بروید .

نمونه آرامی از بودای هندی

هنگامی که دالای لاما از تبت فرار کرد ، پناهگاهی پیدا کرد و در دارامشالا در هیماچال ، حکومت تبت در تبعید را تاسیس کرد . امروزه جوامع بودایی تبتی در سرتاسر هند زندگی می کنند ، از صحرا های لاداک در ارتفاعات بالا تا کوهستان های هیماچال پرادش و سیکیم و دور دست های آرانچال پرادش در شمال شرقی دور ، معنویت هند را کاملا متفاوت ارائه می دهند .

راحتی در شن و ماسه های گوا

در حالی که روزهای خوش دهه 1960 کمرنگ شده است ، گوا به یک استراحتگاه ساحلی در هند تبدیل شده است . گهگاه می شود مهمانی های ماه کامل را در مکان هایی مانند آنجونا پیدا کرد . اما امروزه ، تمرکز بیشتر بر روی آفتاب گرفتن ، خوردن نوشیدنی های محلی و امتحان کردن غذاهایی است که تحت تاثیر پرتغالی ها است .

بازگشت به سواحل هند

بمبئی ( مومبای ) ، ساحل جوهو و چاوپاتی را دارد و چنای ( مدرس ) ، ساحل مارینا را دارد ، اما بهترین سواحل همه در جنوب هستند . گوا بعضی از بهترین سواحل ماسه ای کشور را دارد، در حالی که کرالا هم از جنوب گرمسیری را ارائه می دهد . سپس سواحل اندامان – که کمال گرمسیری خالص را ارائه می کند .

اعتقاد را در معابد هند احساس کنید

هند سرشار از معابد است ، از شگفتی های مدرن مانند آکشاردام دهلی گرفته تا شکوه بی انتهای معابد وابسته به عشق شهوانی در خاجوراهو . معبد طلایی امریتسار ، مقدس ترین بخش برای دین سیک است ، در حالی که معابد در راناکپور توسط زائران جین ساخته شده است . در شرق ، کنرک یکی از گنجینه های هند است ، که به شکل یک ارابه بزرگ سنگی ساخته شده است .

به تپه ها بروید

ایستگاه های تپه ای هند ، رونوشت های عجیب و غریبی از انگلستان هستند ، که می توانند شما را به کوهستان های هند ببرند . در شهرهای شیملا ( هیماچال پرادش ) ، دارجلینگ ( بنگال غربی ) ، اوتی ( تامیل نادو ) ، کودی کانال ( تامیل نادو ) ، شما هتل های بزرگ استعماری و کلیساهای سفید پوش و چای خانه های دلپذیر را که در برابر جلوه ای جذاب از قله های هیمالیا قرار گرفته اند ، پیدا خواهید کرد .

یافتن آرامش در کشمیر

مشکلات کشمیر باعث شده است تا این منطقه هم به عنوان نقطه ضعف هند و هم خطرناک ترین جای هند باشد . هنگامی که همه چیز صلح آمیز است ، دره کشمیر با مساجد باستانی ، باغ های مغولی و خانه های قایقی که در دریاچه ی بی سر و صدای رانده می شود ، مسحور کننده است

حرکت به ریتم های هند    

از نمایشهای موسیقی بالیوود تا ملودی های فراموش نشدنی سی تار و شنای ( اوبو هندی ) ، موسیقی هندی راهی برای ورود به خون است . شما این را همه جا می شنوید ، از حیاط معبد ها و نمایش های شام تا اتوبوس و مکان های خرید و حتی در موسیقی متن پایانی فیلم های سینمایی .

آب بازی در جزیره های آندامان

برای یک تجربه ی واقعی از بهشت ، شما تنها یک انتخاب دارید . به سمت سواحل شرقی هند شناور شوید ، جزایر آندامان جنگل های متواکم شده ای هستند که توسط شن و ماسه احاطه شده و دارای حاشیه هایی از سخره های مرجانی با ماهی های استوایی می باشد . این مجمع الجزایر دور افتاده محل زندگی مردم قبیله ی ادیواسی ( Adivasi ) است سبک زندگی باستانی خود را با وجود چالش های نوین ، حفظ کرده اند .

بهترین دم کرده ها را در شمال شرقی هند جستجو کنید

به وسیله ی یک تور ، کشف کنید که چای کاسپا چگونه در مزارع هند کشت می شود . مزرعه هایی که مانند یک فرش سبز در اطراف دارجلینگ ، آسام و تپه های نیلگیری در جنوب هند گسترش یافته اند . در یک تور کاشت ، شما کارگرانی را در یک چشم انداز سبز زیبا ملاقات می کنید و فرصت این را خواهید داشت تا بهترین دم کرده ی هند را امتحان کنید .

به جشنواره سرگرم کننده ی هندو بپیوندید

330 میلیون خدای هندوئیسم ، با جشنواره های شگفت انگیز شکوه خود را در جشنواره هایی مانند دورگا پوچا ( سپتامبر / اکتبر ) در کلکته جشن می گیرند ،  جایی که هزاران بت با رنگین کمانی از رنگ ها در استخر ها و رودخانه ها غوطه ور هستند . جشنواره های دیگر شامل : هولی ، جشنواره رنگ ها ( مارس ) ، دیوالی ، جشنواره نور ( اکتبر / نوامبر ) و کوم میلا ، جشنواره ای با بیشترین شرکت کننده در زمین است .

به یک گردش بیابانی بروید

مغول هندی جلال طلایی جهان اسلام بود ، در حالی که امپراتوری های دیگر مانند رعد و برق بودند ، شهرهای باستانی شمال هند هنوز در عاشقانه های شب های عربی شناور هستند . برای تجربه ی کامل ، بر پشت شترها  به بیابان های پراکنده ی هند در جایسالمر بروید و در زیر چشم اندازی باور نکردنی از ستاره ها اردو بزنید .

زمانی که بمبئی درخشش خیره کننده ای دارد ، کلکته را پیچیدگی ملایمی فرا می گیرد . پایتخت هند مجموعه ای شگفت انگیز از مجموعه بازار های شلوغ ، پارک های پراکنده ، وقار ، بناهای تاریخی که مربوط به دوران استعمار هند توسط بریتانیا است . جایی که زندگی به همان ریتم بی انتهای رودخانه هوگلی  تبدیل می شود .

بالیوود را در بمبئی پیدا کنید

دهلی ممکن است شهر تاریخی و معماری باشد ، اما بمبئی پایتخت مد ، فیلم ، سرمایه داری و سرگرمی هند است . بمبئی شهر تضاد های محسوس است ، جایی که بلندترین آسمان خراش های هند در برابر فضای بازارها و محله های فقیرنشین رو به افزایش است . این شهر شامل جاذبه هایی از قبیل : غارهای معبدی باستانی ، بناهای تاریخی دورلن استعمار ، رستوران های خوب ، استودیوهای فیلم بالیوود و شلوغ ترین ایستگاه های قطار جهان است .

سفر از راجستان

از پایتخت با شکوه جیپور تا شهر آبی جوداپور و شهر سفید اودی پور ، راجستان لبریز از قلعه های بیابانی ، معابد فوق العاده و کاخ های مهارجا است . برای تجربه ی نهایی در راجستان ، به سرزمین های بیابانی جایسالمر بروید ، جایی که می توانید شتر سواری کرده و طعم شگفت انگیز زندگی گذشته هند را تجربه کنید .

نگاهی به تاج

مثلث طلایی هند ، یک مدار هیجان انگیز از دهلی ، جیپور و آگرا را ارائه می دهد ، اما این تاج محل است که همه برای دیدنش می آیند . به عنوان بزرگترین بنای تاریخی که برای عشق ساخته شده است ، شاید زیباترین بنای تاریخی بر روی زمین است که از سنگ مرمر سفید و از قلب شکسته ی امپراتور مغول ، شاه جهان برای همسر مورد علاقه او ساخته شده است .

کاوش در دهلی

پایتخت هند شورشی از صداها ، بوی ها و احساسات است . هشت پایتخت مجزا در طول این قرن ها در این مکان شکل گرفته است . قلب شهر ، دهلی قدیمی است که سرشار از قلعه ها ، مسجد ها و بازار های پر پیچ و خم است . در جنوب شهر قدیمی ، دهلی نو با راه های وسیع به وسیله ی معمار استعماری ادیون لوتینز ساخته شده است .

خرید کردن و زندگی شبانه در هند

خرید در هند

هر منطقه دارای تخصص خاص خود است ، هر شهر صنایع دستی خود و مهارت های خاص خود را دارد که اغلب از نسلی به نسل بعد منتقل می شود . برای خریداران پارچه ، وسایل نقره ای ، فرش ، محصولات چرمی ، سنگ های قیمتی و عتیقه ، هند بهشت است .

مکان های مختلفی برای خرید های مختلف در هند وجود دارد . برای خرید اقلام خاصی مانند ادویه ها ، قهوه و چای به چاندنی چاوک در دهلی قدیمی و یا برای خرید هایی مانند لباس ، جواهرات و دمپایی به خیابان های جیپور بروید که تنها به یک مورد خاص اخصاص یافته اند .

قیمت ها معمولا قابل مشاهده نیستند و چانه زنی در اکثر بازارهای محلی معمول است . توجه داشته باشید که یک حق بیمه توریستی به بسیاری از موارد اضافه شده است . اگر شما از چانه زنی خوشتان نمی آید ، بسیاری از نقاط توریستی در سراسر هند دارای بازارهای بزرگ دولتی هستند که دارای قیمت های معقولی می باشند مانند Baba Kharak Singh Marg در دهلی یا Outlet های گوا . به طور معمول از پول نقد برای پرداخت ها استفاده می شود ، بهتر است در هنگام خرید ، یک فرد محلی در کنار شما باشد تا بتوانید کیفیت و قیمت اجناس را تشخیص دهید .

هندوستان یکی از بزرگترین صنایع فرش در جهان است و قالی های نفیس ایرانی را می توان در تمام کشور یافت . شاید شما ترجیح می دهید برای خرید فرش های دست بافت و شال های پشمی ، مستقیما به کشمیر ، جامو و له بروید . شما می توانید شال های شاه توش را برای خرید پیدا  کنید ، اما توجه داشته باشید که خرید و فروش آن ها غیر قانونی است . دیگر کالاها عبارتند از ترشی ، ادویه جات ، چای هندی ، عطر ، صابون ، کاغذ دست ساز ، عروسک ها و آلات موسیقی است .

بهترین زمان برای خرید ، نزدیک زمان جشنواره در دیوالی است که معمولا از اواخر اکتبر تا اوایل ماه نوامبر اجرا می شود . این یک فصل عالی است ، زیرا بسیاری از خرده فروشان از سراسر کشور به شهرهای بزرگ می آیند تا کالاهای خود را بفروشند .

اگر شما به طور مستقیم از تولید کنندگان در بازارها خریداری کنید ، می تواند مزایای خیریه ای داشته باشد . متناوبا ، چندین سازمان غیر دولتی ( NGO ) از طریق اقلامی که در فروشگاه های خود ساخته و به فروش می رسانند حمایت می شوند . از سایت مهارت احیای اعتقاد ( www.craftrevival.org ) دیدن کنید ، این سایت فهرستی از تاریخچه صنایع دستی در اطراف هندوستان را نشان می دهد و دارای فهرستی برای خرید مستقیم از تولید کنندگان یا سایر سازمان های غیر دولتی است که فروش مستقیم آن ها را اداره می کنند .

این یک رای مخالف به در صادرات کالاهای آنتیک ، اشیاء هنری دارای عمر بیش از 100 سال ، دام ها ، پوست های حیوانی ، محصولات ساخته شده از پوست حیوانات ، گیاهان زنده ، اسکلت انسانی ، مواد مخدر غیرقانونی ، اسلحه ، عاج ، محصولات ساخته شده از عاج ، شاخ حیوانات ، صدف های در معرض خطر ، عتیقه جات ، شمش طلا و نقره است .

نکاتی درباره خرید در هند

بازار هندساعات خرید

ساعت خرید در فروشگاه های بزرگ در روز های دوشنبه تا شنبه از 9:30 تا 19:00 است . ساعت خرید در بازار ها متغیر است .

زندگی شبانه در هند

به غیر از بعضی از شهرهای بزرگ مانند بمبئی ، دهلی و کلکته ، هند به طور کلی زندگی شبانه کمی دارد ؛ زیرا این واژه در غرب درک شده است . در آن شهرهایی که زندگی شبانه شادی دارند ، می توانید بارهای شگفت انگیز ، کلاب های شبانه و صحنه های هنری پر جنب و جوش را پیدا کنید . در بسیاری از شهرهای بزرگ و مراکز توریستی ، نمایشگاه های فرهنگی شامل نمایش های متنوعی از رقص و موسیقی هند برگزار می شود . دهلی همچنین در طول سال میزبان جشنواره های فیلم است . سینمای بزرگ راج ماندیر ( Raj Mandir ) ( که شبیه به یک کیک بزرگ عروسی است ) در جیپور ، فیلم های ساخته شده در بالیوود را در عموم و با استفاده از تعامل گسترده مخاطبان اکران می کند . گوا تنها ایالت دارای کازینو است – قمار در هند بسیار محدود است – شهرت این ایالت به دلیل مهمانی ها ، کلاب های سطح جهانی و مهمانی های ساحلی در فصل اوج توریست است .

غذاها و نوشیدنی های هند

غذای هندی به خاطر طعم های طعنه آمیز ، عطر و طعم و تنوع فراوان ، شهرت جهانی دارد . بسیاری از ادویه جات که اکنون در اختیار ما قرار دارد – فلفل ، هل نارنجی ، زردچوبه – از دشت ها و جنگل های هندوستان به دست می آید . عطر و طعم هر ظرف هندی تعادلی از گیاهان ، ادویه جات و چاشنی ها محسوب می شود و هر آشپز به دقت دستور خود را برای گرام ماسالا ( Garum Masala ) دارد ( به معنای واقعی کلمه یک ترکیب تند ) .

برنج سنگ پایه ای از پخت و پز هند است ، اما شما می توانید انواع مختلفی از نان را از نازک و کلفت تا برشته پیدا کنید . به طور معمول ، غذاهای هندی مانند تالی ، با بریج ، سبزی ، سوپ و مخلفات دیگر ارائه می شود که همه بر روی یک ظرف قرار دارند . شمال هند ازغذاهای گوشتی و کباب ها و جنوب هند از کاری های سبزیجات طعم دار ، پنکیک آرد برنج استقبال می کنند . برای رسیدن به بهترین غذاهای دریایی هند ، به بنگال یا سواحل گوا و کرالا بروید .

غذاها و نوشیدنی های هند

غذای هندی به خاطر طعم های طعنه آمیز ، عطر و طعم و تنوع فراوان ، شهرت جهانی دارد . بسیاری از ادویه جات که اکنون در اختیار ما قرار دارد – فلفل ، هل نارنجی ، زردچوبه – از دشت ها و جنگل های هندوستان به دست می آید . عطر و طعم هر ظرف هندی تعادلی از گیاهان ، ادویه جات و چاشنی ها محسوب می شود و هر آشپز به دقت دستور خود را برای گرام ماسالا ( Garum Masala ) دارد ( به معنای واقعی کلمه یک ترکیب تند ) .

برنج سنگ پایه ای از پخت و پز هند است ، اما شما می توانید انواع مختلفی از نان را از نازک و کلفت تا برشته پیدا کنید . به طور معمول ، غذاهای هندی مانند تالی ، با بریج ، سبزی ، سوپ و مخلفات دیگر ارائه می شود که همه بر روی یک ظرف قرار دارند . شمال هند ازغذاهای گوشتی و کباب ها و جنوب هند از کاری های سبزیجات طعم دار ، پنکیک آرد برنج استقبال می کنند . برای رسیدن به بهترین غذاهای دریایی هند ، به بنگال یا سواحل گوا و کرالا بروید .

سفر به اطراف هند

سفر هوایی

مهم ترین شرکت هواپیمایی ملی در هند Air India ( www.airindia.com ) است . همچنین چند شرکت هواپیمایی تجاری در هند وجود دارد که مقصد های بین المللی را به برنامه های خود اضافه کرده اند ، مانند Jet Airways و IndiGo . British Airways و Virgin Atlantic که می توانید از خدمات آنها استفاده کنید

قیمت ها در طول سال پایدار هستند اما در ماه ژوئن ، جولای و دسامبر گران تر می شوند .

جاده

یک بزرگراه مدرن ، دهلی را به آگرا ( جایی که تاج محل قرار دارد ) وصل کرده است . که زمان سفر جاده ای را از 5 ساعت به 2 ساعت 30 دقیقه کاهش داده است .

توجه داشته باشید : سفر در مناطق روستایی در طول فصل موسمی ممکن است خطرناک باشد و باید مراقب بود . باران های موسمی باعث سیل و رانش زمین می شود که می تواند ارتباط برخی از شهرها و روستاها را برای روزها قطع کند .

سمت جاده ها

چپ

کیفیت جاده ها

در خارج از جاده های اصلی شهرهای بزرگ و مسیرهای دیگر ، جاده ها غالبا ضعیف نگهداری می شوند و نشانگر های هشدار دهنده ی کافی وجود ندارند .

اجاره ی اتومبیل

اتومبیل های خود ران به طور گسترده به عنوان راننده اتومبیل در دسترس نیستند . رانندگی در اطراف هند به دلیل ماهیت بی ربط استانداردهای رانندگی و ترافیک سنگین توصیه نمی شود . تعداد زیادی از خودروهای توریستی دارای راننده ( اغلب دارای تهویه مطبوع ) در مراکز توریستی اصلی وجود دارد . این اتومبیل های توریست بدون اندازه گیری مسافت ، اگر برای مدت زمان طولانی رزرو شوند ، معمولا ارزان تر از تاکسی ها هستند . خرید یا اجاره خود را از یک شرکت معتبر انجام دهید .

اسناد و مدارک

نیاز به مجوز رانندگی بین المللی دارید . در صورت وارد کردن وسیله نقلیه خود به هند ، آخرین مدارک مورد نیاز از سفارت هند در کشور خودتان را دریافت کنید .

مناطق و شهر ها

تاکسی ها و سه چرخ های خودکار در شهرهای بزرگ قابل دسترس هستند و کرایه ها از طریق کیلومتر محاسبه شوند . آن ها معمولا تاکسی متر ندارند و مسافران باید از روی سنگفرش ها مسافت طی شده را تشخیص دهند . کرایه ها هر زمان تغییر می کنند و همیشه با تاکسی متر مطابقت ندارند ،  اما رانندگان همیشه باید یک نسخه از آخرین نمودار هزینه را برای بازرسی داشته باشند . کلکته ، دهلی ، بمبئی و چنای (مدرس) سیستم مترو دارند .

راه آهن

سیستم راه آهن هند توسط Indian Railways ( www.indianrail.gov.in ) اداره می شود . شش درجه یا کلاس برای سفر وجود دارد : درجه یک با تهویه مطبوع ، درجه یک با واگن های تخت خواب دار ، درجه دو با تهویه مطبوع ، درجه دو با واگن های تخت خواب دار ، درجه سه با تهویه مطبوع و درجه سه با صندلی های خودرویی . قطار های اصلی دارای رستوران نیز می باشند .

قطارهای ویژه : قصرهایی بر روی چرخ ( www.palacesonwheels.com ) قطارهای لوکس و محبوب گردشگران خارجی هستند . تعرفه شامل هزینه سفر ، پذیرایی کامل و تورهای گشت و گذار است . برنامه سفر : دهلی – جیپور – جایسالمر – جودپور – رانتامبور – چیترادورگا – اودامپور – باراتپور – آگرا – دهلی .

ارابه طلایی ( www.goldenchariottrain.com ) سفر قطاری لوکس از کارناتاکا است که در گوا نیز توقف می کند .

ادیسه دکان ( www.deccan-odyssey-india.com ) یک مهمانی هشت روزه را ارائه می دهد که از مهاراشترا شروع می شود و در گوا متوقف می شود .

Fairy Queen قدیمی ترین موتور بخار در جهان است . شما می توانید با استفاده از آن یک سفر دو روزه رفت و برگشتی از دهلی به الوار را تجربه کنید . این شفر شامل جیپ سواری در خیره ببر ساریسکا و یک شب اقامت در هتل می شود .

راه آهن دارجلینگ هیمالیا از جالپاگوری جدید / کورسونگ به دارجلینگ می رود و دارای صعودی به ارتفاع 1.525 متر ( 5.000 پا ) می باشد .

سایر قطارها : قطارهای اکسپرس راجخانی ، قطارهای فوق العاده سریع و لوکسی هستند که دهلی را به دیگر مراکز از جمله بمبئی ، کلکته ، چنای ( مدرس ) ، بنگالورو ( بنگلور ) ، بابانسوار ( Bhubaneswar ) ، اسکندر آباد ، تیرووانانتاپورام ، احمد آباد و اجمیر متصل می کند .

شاتابدی اکسپرس : قطارهای فوق العاده سریع متصل به مراکز اصلی و ثانوی شهر ها و داخل آن ها اسنک و وعده های غذایی عرضه می شود .

کنکن اکسپرس : که مسیر آن بمبئی – گوا – مانگالور است .

سفرهای آبی

کشتی ها از کلکته و چنای (مدرس) به بندر بلر در جزایر اندام وجود دارد . همچنین خدماتی نیز از کوچی و کالیکوت به لاکشادویپ وجود دارد . خدمات اغلب فصلی هستند و به طور کلی در طول فصل باران های موسمی تعلیق می شوند . خدمات فصلی کاتاماران ( Catamaran ) از بمبئی به گوا وجود دارد . یکی از تفریحات ویژه آبی ، قواصی در نزدیکی کوچی در کرالاست ، که برای این کار چند تور محلی در دسترس هستند .

رویدادهای مشاهده در طول تور هند

نمایشگاه شتر پوشکار ( Pushkar Camel Fair )

نمایشگاه شتر پوشکار اغلب به عنوان نمایشگاه گاو یا احشام پوشکار ( Pushkar Cattle Fair ) نیز شناخته می شود . این نمایشگاه هر سال بین نوامبر تا دسامبر برگزار می شود ، نمایشگاه شتر پوشکار بزرگترین نمایشگاه شتر در جهان است که در شهر پوشکار راجستان برگزار می شود . این نمایشگاه ، هزاران گردشگر را از سراسر جهان جذب می کند . در این نمایشگاه احشام ، بیش از 50.000 شتر ، گاو و اسب معامله می شود . پوشکار در نزدیکی اجمیر ( Ajmer ) ، واقع در لبه ی صحرای تار ( Thar Desert ) در ایالت راجستان قرار دارد .

مکان : پوشکار

هزینه : رایگان

سالروز گاندی ( Gandhi Jayanthi )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 2 اکتبر

این تعطیلات ملی جشن تولد ماهاتما گاندی ” پدر ملت ” است که با روحیه ای آرام با جلسات دعا و مراسم یادبود جشن گرفته می شود . یک روز خشک ( بدون باران ) برای مراسم تعیین می شود و در این روز نمی توان الکل خریداری کرد . مجمع عمومی سازمان ملل متحد این تاریخ را ” روز بین المللی غیر خشونت ” اعلام کرده است .

مکان : سراسر کشور

هزینه : رایگان

جشنواره بادبادک ( Kite Festival )

زمان ( تایید شده ) : یکشنبه 14 ژانویه

14 ژانویه ، ماکار سانکرانتی یا روز اعتدال نام دارد . هندوها معتقدند کسانی که در این روز می میرند از چرخه تولد و تولد دوباره فرار می کنند . هزاران بادبادک آسمان را پر می کند ، بعضی از مردم بالون های فانوسی به هوا می فرستند . غذاهای محلی ، هنر های قومی و صنایع دستی به تجربه فرهنگی افزوده می شود .

مکان : احمد آباد – گجرات

هزینه : رایگان

جشنواره بین المللی گل ( International Flower Festival )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 2 مه

معمولا در طول ماه مه زمانی که باغ ها در شکوفه کامل هستند برگزار می شود ، بازدیدکنندگان به باغ های گانگتوک دعوت می شوند تا از جشن های بصری گل ها و گیاهان لذت ببرند . باغ ها برای زیبایی خود در سرتاسر هند مشهور هستند و هزاران نفر از بازدیدکنندگان را از سراسر کشورهای همسایه جذب می کنند . در این زمان از سال ، باغ ها به شورشی از رنگ ها و بوها تبدیل می شوند ، زیرا بسیاری از گیاهان و گل ها پر از شکوفه هستند ، مانند ارکیده های پرجنب و جوش ، گلایول ها ، رز ها ، کاتوس ها ، گیاهان خوراکی ، نیلوفرها و سرخس ها . فستیوال غذاهای محبوب نیز برای بازدید کنندگان بسایر لذت بخش است .

مکان : باغ های گانگتوک ( Gardens if Gangton )

هزینه : رایگان

جشنواره صحرای جایسالمر  ( jaisalmer Desert Festival )

زمان ( تعایید شده ) : دوشنبه 5 فوریه

جشنواره صحرای جایسالمر فرهنگ خیره کننده منطقه را نشان می دهد و در برابر فضای قابل توجه قلعه جایسالمر برگزار می شود . مار های دلربا ، عروسک ها ، آکروبات ها ، نوازندگان ، رقصنده ها ، رقابت های شتر و مسابقات بستن عمامه ، همه این ها توجه شما را جلب می کنند و جشنواره با نور و صدا و در مقابل ماه کامل تمام می شود .

مکان : جایسالمر – راجستان

هزینه : رایگان

دره ی پیاده روی گل ها ( Valley of Flowers Trek )

زمان ( تایید شده ) : سه شنبه 28 فوریه

GoMissing Expeditions شما را دعوت می کند تا از دره گل ها در اوتارانچال دیدن کنید . میلیون ها گل نادر از جمله شقایق آبی و لیلی کبرا در میان هزاران گونه از گیاهان و گل های بومی شما را به خود جذب می کنند . راهنما ها شما را در این سفر زیبا همراهی خواهند کرد و گل ها ، ویژگی ها و اهمیت آن ها در این اکوسیستم باور نکردنی را به شما توضیح خواهند داد . رد سال 1982 دره گل ها به عنوان پارک ملی اعلام شد و اکنون در میراث جهانی به ثبت رسیده است  . هر چند روز ، در ماه های ژوئیه و اوت ، دره تغییر رنگ می دهد . این امر به دلیل رشد گل های غالب در دره است . افسانه ها می گویند این مکان محل زندگی پریان است ، چرا که نه ؟ چه جایی زیبا تر از این مکان زیبا برای زندگی پریان است ؟ شما می توانید از طریق دامنه های جنگلی ، گونه های در خطر را ببینید ، در میان کوه های از برف پوشیده شده گردش کنید و در کنار آبشار های متعدد این دره ی زیبا ، نوشیدنی طبیعی بخورید .

مکان : GoMissing Expeditions

سایت : Gomissing.in/valley-of-flowers

هزینه : شروع قیمت از 19.500 روپیه

نمایشگاه پوشکار ( Pushkar Fair )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 10 نوامبر

شتر ، گاو تزئین شده ، مسابقات غیر معمول ، مدیتیشن ، چادرهای رنگارنگ و چیز های دیگر به  همراه پس زمینه خیره کننده بیابان های راجستان در پوشکر .

مکان : پوشکار

هزینه : ورودی رایگان

فستیوال لوتوس آبی ( Blue Lutus Festival )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 13 فوریه

جشنواره لوتوس آبی رویدادی است که متمرکز بر ارائه غنای ژانرها و سبک های بهترین موسیقی صوفی ، سنتی ، معنوی ، عبادتی ، کولی ، قبیله ای ، مذهبی ، بومی و محلی هند است . این جشن در پوشکار ، شهری باستانی در راجستان که اهمیت تاریخی و فرهنگی زیادی در هند دارد ، برگزار می شود . علاوه بر موسیقی ، نمایشگاه های شبانه و شتر سواری و نمایش فیلم نیز در این جشنواره برگزار می شود .

مکان : Ananta Spa & Resorts

هزینه : شروع قیمت ها از 800 روپیه

تریسور پورام ( Thrissur Pooram )

زمان ( تایید شده ) : شنبه 1 آپریل

به معنای ” جشنواره ی همه جشنواره ها ” است ، ترسور پورام یک رویداد چشمگیر سالیانه است که گردشگران را از مایل ها دور تر به خود جذب می کند . این رویداد به زمان حکومت ساکتان تامپوران ( Sakthan Thampuran ) ( 1775 – 1790 ) باز می گردد ، این جشن وسیله ای بود تا دو منطقه جغرافیایی اصلی شهر Paramekkavu و Thiruvambadi قدرت خود را نشان دهند . تا به امروز، این جشنواره همچنان شامل دو تیم از فیل ها آراسته شده ، موسیقی زنده ، رقص های دسته جمعی ، غذا و نوشیدنی های زیاد و نمایش آتش بازی های بزرگ است . این جشنواره در ماه مالایالام مدام ( آوریل /  می ) جشن گرفته می شود ، بازدید کنندگان باید انرژی زیادی داشته باشند تا بتوانند رویداد های جشن که از ساعت 6:00 آغاز می شوند و تا شب ادامه می یابند و در ظهر روز بعد به اتمام می رسد را دنبال کنند .

مکان : زمین ها Thekkinkadu

هزینه : رایگان

جشنواره ی قطب ( Qutub Festival )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 22 اکتبر

جشنواره قطب یک جشنواره فرهنگی محبوب سه روزه است که در محیط زیبای و تاریخی قطب منار ( Qutub Minar ) در شهر دهلی برگزار می شود . موسیقی محلی و کلاسیک ملی ، در کنار رقص های کلاسیک ، توسط هنرمندان مشهور نمایش های ویژه ای را به نمایش می گذارند . چادر های غذای محلی به این ترکیب فرهنگی اضافه شده است .

مکان : قطب منار

هزینه : TBC

جشنواره سندو دارشان ( Sindhu Darshan Festival )

زمان ( تایید شده ) : پنج شنبه 1 ژوئن

این جشنواره ، جشنی برای رودخانه های بزرگ سیندو ( Sindhu ) و ایندوس ( Indus ) است که نام هند را از روی آن ها برداشته اند . این رویداد طرفداران زیادی را از مایل ها دورتر جذب می کند ، بسیاری از این افراد آب مصرفی خود را از رودخانه های محلی ای بر می دارند که از رودخانه ی سسیندو سرچشمه می گیرد . جشنواره بسیار پر جنب و جوش است که شامل موسیقی زنده ، رقص ، تئاتر خیابانی و نمایشگاه های هنری است . یکی از اهداف این رویداد ، ارتقای درک فرهنگی در میان مردم مختلف هند است .

مکان : سواحل رودخانه سیندو

هزینه : رایگان

کارناوال گوا ( Goa Carnival )

تاریخ ( تایید شده ) شنبه 18 فوریه

این جشنواره سه روزه ، عجیب و غریب از رنگ ، سر و صدا و هیجان است که سالانه در ایالت گوا برگزار می شود . خیابان ها با موسیقی ، رقص ، غذا ، نوشیدنی ، تئاتر ، قایق ها و جمعیت های زیاد پر می شوند .

مکان : سراسر گوا

هزینه : رایگان

بودا پورنیما ( Buddha Poornima )

زمان ( تایید شده ) : شنبه 6 مه

این روز همچنین به عنوان روز Vesak شناخته می شود ، در این روز ، تولد روشنگری و مرگ خداوند بودا را جشن می گیرند . رویدادها و جشن ها در معابد بودایی در سراسر هند برگزار می شود اما جشن های بزرگی در Bodh Gaya در نزدیکی واراناسی وجود ندارد . زائران در این روز از مایل خها دورتر می آیند تا به خداوند بودا ادای احترام کنند ، این جشن دارای جلسات دعا ، خدمات مذهبی و جلسات مدیتیشن گروهی است .

مکان : معبد مهابودی

هزینه : رایگان

جشنواره ی بیکانر ( Bikaner Festival )

زمان ( تایید شده ) : دوشنبه 8 ژانویه

جشن های رنگارنگ ، مسابقات شتر ، شیردوشی شتر ، طراحی برش خز ، مسابقات بهترین نان ، آکروبات شتر و گروه شتر ها مردم را سرگرم می کنند . موسیقی و رقص آتش با آتش بازی های خیره کننده ترکیب خیره کننده ای برای روشن کردن شهر کویری است .

مکان : لادرا – بیکانر – راجستان

هزینه : رایگان