کشور گردی مرجع اطلاعات گردشگری و تاریخی کشورها

احزاب سیاسی استرالیا

احزاب سیاسی استرالیا

احزاب سیاسی استرالیا به چند دسته تقسیم می شوند که هر کدام به نوعی در این کشور دخالت دارند.<!–c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-3–><!–c505218304b50c59c3659f6dda43bae7-links-1–> لیستی از احزاب سیاسی استرالیا به همراه خلاصه ای از معرفی آنها را می توانید بخوانید

حزب کارگر ( Australian Labor Party )

در سال 1891 پایه گذاری شد و رهبر پیشین این حزب کوین راد ( Kevin Rudd ) بود ، که سیاست های سوسیالیست دموکرات داشته و خواهان اختصاص دادن صنایع و منافع برای بهبود اجتماع و رفاه مردم بوده و اعلام کرده بود که هر گونه بهره کشی و روال های ضد اجتماعی را از میان بر می دارد . رهبر کنونی این حزب بیل شورتن ( Bill Shorten ) است .

حزب لیبرال ( Liberal Party of Australia )

در سال 1944 پایه گذاری شده و طرفدار اقتصاد آزاد و خصوصی سازی ، عدالت اجتماعی ، آزادی و ابتکار فردی ، توسعه ملی ، رفاه و امنیت اجتماعی است . رهبر این حزب در حال حاضر مالکوم تورنبال ( Malcolm Turnball ) است .

حزب ملی ( National Party of Australia )

در سال 1920 پایه گذاری شده و دیدگاه آن ها مبتنی بر محافظه کاری روستایی و عدالت در زمین داری است . رهبر پیشین این حزب ، وارن تراس ( Warren Truss ) بوده و رهبر فعلی آن بارنابی جویس ( Barnaby Joyce ) است .

 

حتما بخوانید : سیاست و اقتصاد استرالیا – اقتصاد استرالیا

 

حزب سبز ( Australian Greens )

در سال 1992 بنیان نهاده شد و دیدگاه آن ها مبتنی بر ترقی خواهی اجتماعی ، عدالت اجتماعی ، ثبات و پایداری ، دموکراسی مردمی و صلح و عدم خشونت است . رهبر پیشین این حزب باب براون ( Bob Brown ) بوده و رهبر فعلی آن ریچارد دی ناتاله ( Richard Di Natale )  است .

حزب محافظه کار اجتماعی اول خانواده ( Family First )

در سال 2002 پایه گذاری شده و رهبر پیشین این حزب استیو فیلدینگ ( Steve Fielding ) بوده و رهبر فعلی آن باب دی ( Bob Day ) است . دیدگاه این حزب ، مبتنی بر محافظه کاری اجتماعی و ارزش های خانواده است .